Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowychWitaj!

Poczuj się swobodnie, zapomnij o konsternacji i niewiedzy, albowiem właśnie trafiłeś w moje ręce, Przewodnika Królewskiego. Mam na imię Svart i zaprowadzę Cię wszędzie, gdzie tylko zapragniesz. Przy okazji postaram się omówić każdy zakątek tego wspaniałego państwa i wyszczególnić najważniejsze wydarzenia. Zacznijmy więc...

Rozpoczynając podróż od samego początku, wspomnieć należy o placu głównym, na którym wygłaszane są wszelakie wieści, nowiny oraz manifesty królewskie, a jedyne prawdziwe i potwierdzone informacje, można poznać właśnie tam! Przy okazji wspomnieć należy o forum, na którym odbywają się bardzo istotne dyskuje, te ważniejsze i mniej, czyli ogólnie rzecz biorąc - dyskusje. Jeżeli jesteś skory do żywszych rozmów na spotkaniach, które organizowane są w każde niedziele o godzinie 19:00, zawitaj na nasz, tak zwany przez mędrców z zachodu, czat.

Jeżeli pragniesz zapoznać się bliżej ze stanem Naszego Państwa, podyskutować z Radą Królewską czy, najzwyczajniej, zapoznać się ze wszystkim, co bezpośrednio dotyczy Królestwa, musisz udać się do dzielnicy, która powszechnie i potocznie, nazwana została Królestwem. Tam zaś warto zapoznać się z naszym Prawem, któro jest jedyną konstytucją Państwa. Nie mogę zapomnieć również o samym Pałacu, w którym mieszkają radni królestwa oraz spisie mieszkańców, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, kto tutaj żyje, żył... a może sam zapragniesz zamieszkać wśród nas?!
Pewnie nie wiesz, że w Królestwie działało kiedyś wydawnictwo, zajmujące się rozprowadzaniem gazety, zwanej Die Reik Zeitem. Niestety, to, co ma swój początek, ma również swój koniec. Odnosi się to również do Die Reik Zeitu.

Otworem stoi nasza przewspaniała Biblioteka Avalons, w której przechowujemy wszysztkie najważniejsze dzieła naszych wybitnych mieszkańców, działaczy, również tych, którzy poza naszymi granicami spotkaliby się ze śmiercią, ze strony cenzorów.

Z tego względu, że Królestwo jest państwem powszechnej tolerancji, a znajduje się niejako w górach, swoją siedzibę wydrążyli tu również dumni krasnoludowie, pomagający naszym architektom, wspierający swoją siłą wojska i przekazujące nam wiedzę o swojej rasie. Jeżeli chcesz zwiedzić ich dzielnicę, wystarczy, że skierujesz swe kroki ku Kopalni, a tam, zajmie się Tobą Dietor, nasz królewski historyk.

Ach, tak, wspominałem już o powszechnej tolerancji, jaka panuje w Królestwie. Przy okazji muszę wspomnieć o miejscu, w którym swoje mieszkanie znalazły również elfy, także wspomagające nas swoją wiedzą i rzemiosłem. Miejsce, o którym mówię, to Elfie Siedliszcze.

A teraz pora, aby zadziwić Cię czymś. Pewien mądry człek prawił, iż "Kto nie umie zdumiewać, niechaj idzie do stajni". My nie musimy, albowiem zdumieć możemy i Ciebie, wędrowcze. Królestwo słynie z tak wielkiej otwartości, że swoje miejsce znalazły tutaj gobliny, bardzo problematyczna rasa, która jednak zdołała podporządkować się naszym zasadom i powstał Obóz Goblinoidów, gdzie, naturalnie, dowiesz się wszystkiego o goblinoidach.

Wiedza, w której posiadamy wielu biegłych mędrców, stała się monolitem kreującym wręcz niewyobrażalne zbiory informacji o potworach naszego Świata, dlatego jeśli jesteś zainteresowany wiedzą o danym gatunku, zapraszam Cię serdecznie do Bestiariusza.

Magowie, druidzi, alchemicy, stworzyli wspólnie Laboratorium Maga, wielki budynek, w którym przechowywane są sekrety magiczne i nie tylko magiczne. Aby dowiedzieć się więcej, musisz sam tam zajrzeć, bowiem Svart, stary Przewodnik, na magii zna się tyle, co snotling na walce.

Ach, tak, ja tu ciągle o poważnych sprawach, a Ty, drogi wędrowcze, zapewne chciałbyś wypocząć, zjeść i wypić... Zapraszam Cię więc do naszych karczm, których Ci tu pod dostatkiem. Pragnę jednak wyszczególnić dwie i dać Ci wybór, także może wstąpić do bogatej i drogiej Dumy Paladyna, jak i mniej bogatej i tańszej Tawerny Kulawego Rogera... W karczmach znaleźć możesz pieśni, dowiedzieć się wiele o grupach muzycznych, działających w okolicy i nie tylko, a także zapoznać się z tym, co typowo karczmowe, nie wgłębiając się w szczegóły, są to kurtyzany.

Jeśli interesujesz się walką, taktykami wojennymi i innymi tajnikami tejże wiedzy, skieruj swe kroki do Akademii Wojny, gdzie z pewnością ktoś Cię oprowadzi.

Tak, nie mylisz się. Niedawno odkryto zbiory bardzo starych zwojów, przeznaczonych dla Mistrzów jak i Bohaterów, które przechowywane są w Komnacie Wiedzy. Niestety, dostęp tam jest ograniczony, a wszystko ze względów bezpieczeństwa. Sądzę jednak, że przy odrobinie szczęścia, uda Ci się wszystko dobrze przejrzeć.

Dla koneserów sztuki przygotowaliśmy Galerię, gdzie prezentowane są wszelakie dzieła graficzne - poważne i te mniej.

W kwestii rozweselenia, bo nie samą wiedzą żyje człowieka, pragnę zaprosić Cię, drogi wędrowcze, do naszej Gildii Błaznów, miejsca, gdzie żarty i wygłupy, to rzecz normalna, stanowiąca normę.

I na koniec, rzecz bardzo ważna, zaglądnij do naszych Rozdroży, ponieważ tam poznasz szlaki, dzięki którym nie zagubisz się w świecie, a i może dowiesz się czegoś ciekawego.

Teraz chciałbym Cię pożegnać. O szczegółach dowiesz się od poszczególnych strażników lub historyków. Nie zapomnij jednak o starym Svarcie i odwiedź mniej od czasu do czasu.

Niech Szary Obrońca Cię prowadzi!


Dzialalnosc zawieszona