1. Regulamin Rady Królewskiej:
        1. Regulamin Rady Królewskiej:
              1.1. Członkami rady stają się trzej mieszkańcy Królestwa Szarego Smoka, którzy najwięcej się angażują w sprawy królestwa, a poza tym posiadają status zakonnika.
              1.2. Decyzje podejmowane większością głosów Rady Królewskiej:
                     1.2.1. Przyjęcie nowego członka
                     1.2.2. Wydalenie lub wyciągnięcie konsekwencji wobec nieaktywnego członka
                     1.2.3. Zmiany na stronie
                     1.2.4. Nowe działy, usunięcie starych, poszerzenie starych, przyznanie prowadzenia działów bohaterom i zakonnikom.
                     1.2.5. Konkursy, nagrody w konkursach
                     1.2.6. Zmiany w regulaminie, zatwierdzenie nowego regulaminu
                     1.2.7. Przyznawanie złociszy
                     1.2.8. Powołania odpowiednich rad pomocniczych
               1.3. Kompetencje członków Rady Królewskiej:
                     1.3.1. Każdy członek Rady Królewskiej ma prawo do wniesienia propozycji zmian dotyczących spraw opisanych w punktach regulaminu 1.2.1.-1.2.8.
                     1.3.2. Każdy członek Rady ma obowiązek zajmować się stroną i królestwem, przeznaczając na to wystarczającą ilość czasu, aby podołać obowiązkom.
                     1.3.3. Każdy członek rady nadal ma liczoną ilość złociszy, co oznacza, że nadal musi pisać prace i udzielać się.
                     1.3.4. Zróżnicowanie w punktacji poszczególnych członków rady królewskiej nie wpływa na wartość ich głosu w głosowaniach rady.
                      1.3.5. Członek/członkowie rady zajmujący się cenzorowaniem prac mają prawo samodzielnego przydzielania złociszy (bez głosowania), jednakże tyczy się to jedynie prac sprawdzanych przez nich. Ponadto decyzja cenzora może być podważona przez innego członka rady - w takim przypadku musi zostać przeprowadzone głosowanie.
                     1.3.6. Jeden z członków rady posiada hasła do strony i tylko on może wprowadzać zmiany na stronie - jest wykonawcą ustaleń reszty rady. Musi jednak działać zgodnie z postanowieniami rady i poszczególnych jej członków, zgodnie z ich kompetencjami.
                     1.3.7. Członkowie rady nie mogą prowadzić działań przeciw innym członkom rady za ich plecami, nie są również dozwolone demagogiczne przemówienia.
              1.4. Odwoływanie członków rady:
                     1.4.1. Członek Rady może być odwołany po przeprowadzeniu głosowania, w którym biorą udział pozostali członkowie Rady Królewskiej i 3 członkowie zakonu posiadający największą ilość złociszy.
                     1.4.2. Podczas powyższego głosowania członkowie Rady Królewskiej dysponują głosami wartymi 2 punkty, zaś 3 członkowie królestwa głosami wartymi 1 punkt. Dzięki temu zaznaczona jest większa wiedza członków Rady na temat problemu. To rozwiązanie wyklucza również możliwość osiągnięcia remisu w podliczonych punktach.
                     1.4.3. Odwołany członek Rady powinien być w trybie miesiąca zastąpiony inną osobą. Były członek rady nadal może być członkiem KSS. Wydalenie z Rady nie oznacza wyrzucenia z Królestwa.
                     1.4.4. Odwołanie rady może również nastąpić po przegłosowaniu takowego wniosku przez 9 członków zakonu z najwyższą punktacją. Podane musi być jednak wytłumaczenie. Poza tym, aby głosowanie poskutkowało, przewaga głosów musi wynosić 2/3. W ten sposób można doprowadzić jedynie do odwołania całej rady.
                     1.4.5. Specyficzny sposób usunięcia członka Rady może nastąpić, gdy inny członek zostanie zakonnikiem, uzyska przynajmniej 381 złociszy i zechce zostać radnym (poda powód). W takim przypadku musi zostać zorganizowany turniej wiedzy nie tylko o WFRP, ale i o dziejach i sytuacji KSS.
              1.5. Powoływanie członków rady:
                     1.5.1. W przypadku zwolnienia miejsca na radnego, w przeciągu miesiąca powinien nastąpić wybór nowego radnego.
                     1.5.2. Kandydatem do rady może być członek będący bohaterem bądź zakonnikiem, który w aktywny sposób angażuje się w sprawy Królestwa. Kandydaci mogą być zgłaszani z uzasadnieniem przez każdego członka. Jeden członek może zgłosić tylko jednego kandydata.
                     1.5.3. Wybory powszechne polegają na oddaniu przez każdego członka Królestwa jednego głosu na jednego kandydata. Taki głos jest równoważny 2 punktom. Głosowanie zostaje uzupełnione przez sprawdzian, którego formę i punktację określają pozostali członkowie rady, jednak maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w ten sposób nie może przekraczać połowy liczby punktów uzyskanych przez kandydata z najwyższym wynikiem w głosowaniu.
                     1.5.4. W przypadku opisanym w 1.4.1. ogłaszane są wybory na nowego członka rady, według zasad opisanych w 1.5.3.
                     1.5.5. W przypadku opisanym w 1.4.5 kandydatura zakonnika poddana zostaje pod powszechne głosowanie za lub przeciw, uzupełnione o ocenę rady na zasadach opisanych w 1.5.3.
                     1.5.6. W przypadku opisanym w 1.4.4 czyli po odwołaniu całej rady, ogłoszone zostają wybory na trzech nowych radnych. Dotychczasowa rada pełni swoje funkcje do chwili wybrania nowej. Wybory odbywają się na zasadach opisanych w 1.5.3 z pominięciem sprawdzianu. Kandydatem w takim głosowaniu nie może być żaden z odwołanych radnych.
              1.6. Rada królewska może powoływać członków zakonu, bohaterów oraz w skrajnych przypadkach mieszkańców do pełnienia odpowiednich zadań w KSS.
              1.7. Członek Rady Królewskiej, który z braku czasu lub zgodnie z punktem 1.4.1. regulaminu został odwołany ze swojego stanowiska, zyskuje tytuł honorowego mistrza zakonu lub, jeżeli nadal pragnie aktywnie działać w Królestwie Szarego Smoka, tytuł zakonnika.
                     1.7.1. Mistrza honorowego przestaje dotyczyć regulamin zakonników królestwa w punktach dotyczących nadsyłania prac i stałego udzielania się w sprawach związanych z KSS.
                     1.7.2. Mistrz honorowy ma prawo wysunąć propozycję zmiany w organizacji KSS. Należy wówczas zorganizować głosowanie, w którym wezmą udział Członkowie Rady oraz 4 członkowie Królestwa z najwyższą ilością złociszy.
                     1.7.3. W powyższym głosowaniu członkowie rady dysponują głosami wartymi 2 punkty, a zakonnicy głosami wartymi 1 punkt.

  2. Regulamin przybyszów:

              2.1. Przybyszem nazywa się każdą osobę, która zgłosiła swoją chęć dołączenia do KSS, lecz nie nadesłała jeszcze pracy.
              2.2. Praca nadesłana przez przybysza musi być wystarczająco dobra, aby przekroczyć połowę możliwej punktacji (przynajmniej 5+/10)
              2.3. Przybysz powinien już na wstępie podać radzie choć kilka informacji na swój temat. Przede wszystkim chodzi tu o adres e-mail, numer GG lub ICQ i inne komunikatory, dzięki którym można utrzymać kontakt z przybyszem, późniejszym mieszkańcem lub nawet bohaterem.
              2.4. Przybysz powinien zapoznać się z aktualnym regulaminem obowiązującym w Królestwie Szarego Smoka lub przynajmniej z fragmentami go dotyczącymi.

  3. Regulamin mieszkańców:

              3.1. Mieszkańcem nazywa się członka królestwa szarego smoka, który nie posiada jeszcze 20 złociszy i przynajmniej dwóch prac (musi jednak mieć już jedną).
              3.2. Każdy mieszkaniec po przewyższeniu poziomu 20 złociszy (jednocześnie musi już mieć co najmniej dwie prace) musi zdecydować czy podoła obowiązkom, obejmującym bohatera królestwa.
              3.3. Mieszkańcem Królestwa Szarego Smoka można być przez czas nieograniczony. Nie ma obowiązku nadsyłania sumiennie prac. Jeżeli jednak mieszkaniec zupełnie przestanie udzielać się na KSS, rada może zadecydować o jego wydaleniu. Status mieszkańca jest ostatnim statusem bez większych obowiązków, jak i zysków.
              3.4. Mieszkańcy nie mają prawa głosu w sprawach dotyczących KSS. Mogą jednak składać petycje do odpowiedniej rady lub zakonników, ci zaś mogą wysunąć petycje do Rady Królewskiej, która powinna rozpatrzyć projekt i zorganizować głosowanie.
              3.5. Mieszkańcy królestwa powinni pojawiać się na spotkaniach w niedzielę o 19.00 na czacie królestwa.

   4. Regulamin bohaterów królestwa

              4.1. Mianem bohatera królestwa nazywa się członka, który przekroczył już liczbę punktów należną mieszkańcom, nadesłał przynajmniej dwie prace i chce kontynuować swoją działalność dla królestwa.
              4.2. Bohaterowie królestwa dzielą się ze względu na klasę zawodową, którą wybiera członek wstępując na poziom bohatera. Może to być uczony, łotr, wojownik lub ranger.
              4.3. Bohaterowie królestwa dzielą się ze względu na liczbę posiadanych złociszy, zgodnie z następującą tabelą:

Wojownik

Ranger

Łotr

Uczony

Liczba Z.

Uczeń

Gajowy

Koniokrad

Żak

21-30

Milicjant

Myśliwy

Kieszonkowiec

Kupiec

31-50

Halabardnik

Przepatrywacz

Włamywacz

Bakałarz

51-75

Najemnik

Strażnik dróg

Hiena cmentarna

Zielarz

76-120

Sierżant najemników

Łowca nagród

Przemytnik

Medyk

121-160

Żołnierz Gwardii Królewskiej

Zwiadowca

Podrabiacz monet

Uczeń czarodzieja/alchemika

161-200

Kapitan najemników

Kapitan zwiadu

Rozbójnik

Czarodziej

201>




              4.4. Bohaterowie królestwa zobowiązani są do pojawiania się na wszystkich zebraniach KSS w niedziele o 19.00 na czacie królestwa.
                     4.4.1. Powinni zabierać głos w ważnych tematach
                     4.4.2. Nie powinni w czasie zebrań rozmawiać o sprawach, które nie dotyczą większości obecnych.
                     4.4.3. Każda nieobecność na spotkaniu powinna być usprawiedliwiona u któregoś z członków rady.
              4.5. Bohaterowie królestwa są zobowiązani do napisania przynajmniej sześciu prac w roku. Prace te powinny być interesujące, oryginalne i dobrze napisane.
              4.6. Od powyższego punktu mogą zajść odstępstwa w przypadku, gdy bohater udziela się w inny sposób bardzo czynnie dla Królestwa
              4.12. Każda praca poniżej normy 1 stycznia następnego roku zamienia się na karę w wysokości utraty 3 złociszy.
              4.13. Każda praca powyżej normy nagradzana jest jednym dodatkowymi złociszami.
              4.14. Bohaterowie powinni w miarę możliwości udzielać się na forum KSS lub przynajmniej zapoznawać się z informacjami, które się na nim pojawiają.
              4.15. Bohater, który zgromadzi 201 złociszy może nadal działać jako bohater, przestrzegając jego regulaminu. Nie awansuje już jednak na inne profesje, chyba że zdecyduje się starać o przyjęcie do zakonu.
              4.16. Bohater może mieć nadany jeden specjalny status, może również opiekować się jednym działem.

  5. Regulamin zakonników

              5.1. Zakonnikiem określa się osobę, która zgromadziła już 201 złociszy i zdecydowała się bardzo aktywnie działać dla królestwa, po czym przeszła udany test, przygotowany przez członków rady królewskiej.
              5.2. Zakonnicy mogą dalej się rozwijać, zdobywając kolejne profesje, zgodnie z tabelą:

Wojownik

Ranger

Łotr

Uczony

Liczba Z.

Strażnik zakonny

Zakonny przyrodnik

Oszust

Nowicjusz

201-250

Żołnierz zakonny

Mnich zakonny

Przebrany mnich

Brat zakonny

251-300

Kapitan straży

Druid

Defraudator

Czarodziej zakonny>

301-380

Rycerz zakonny

Obrońca przyrody

Fałszerz

Mag zakonny

381-475

Rycerz Szarego Smoka

Przyjaciel zwierząt

Szpieg

Mędrzec

476-550

Rycerz Gwardii Zakonnej

Przyrodnik Królewski

Zabójca

Arcykapłan

551-700

Rycerz najwyższej Armii Królewskiej

Pan lasu

Skrytobójca

Mistrz zakonu

701>




              5.3. Profesje zaznaczone kolorem czerwonym, oznaczają poziom, z którego zakonnik może ubiegać się o członkostwo w radzie królewskiej.
              5.4. Zakonnik może mieć więcej niż jeden status specjalny.
              5.5. Zakonnik jest zobowiązany do pojawienia się w każdą niedzielę o godzinie 19.00 na czacie królestwa.
                     5.5.1. Zakonnicy powinni w trakcie spotkań królestwa prowadzić dyskusje na tematy zmian, jakie chcieliby wprowadzić w królestwie.
                     5.5.2. Powinni być wzorem do naśladowania dla wszystkich innych członków królestwa pod względem zachowania na spotkaniach.
              5.6. Zakonnicy są zobowiązani do nadesłania przynajmniej 9 prac w ciągu roku.
              5.7. Prace zakonników powinny być staranne i obszerne.
              5.8. Każda praca poniżej normy 1 stycznia następnego roku zamienia się na karę w wysokości utraty 3 złociszy
              5.9. Każda praca powyżej normy nagradzana jest jednym dodatkowym złociszem.

   6. Nieaktywni członkowie Królestwa Szarego Smoka

              6.1. Miano nieaktywnego zakonnika nadaje się osobie na tym stanowisku, która napisała w ciągu całego roku mniej niż 3 prace i nie zabiera czynnego udziału w tworzeniu strony w inny sposób.
              6.2. Miano nieaktywnego bohatera nadaje się osobie na tym stanowisku, która napisała w ciągu całego roku mniej niż 2 prace i nie zabiera czynnego udziału w tworzeniu strony w inny sposób.
              6.3. Miano nieaktywnego mieszkańca nadaje się osobie na tym stanowisku, która w całej swojej karierze napisała jedynie jedną prace lub też nie zabiera w żaden sposób czynnego udziału w życiu Królestwa Szarego Smoka.
              6.4. Nieaktywni zakonnicy i bohaterowie z nastaniem nowego roku zostają przeniesieni na listę nieaktywnych członków.
              6.5. Nieaktywni mieszkańcy z nastaniem nowego roku zostają przeniesieni na "cmentarzysko" lub na listę nieaktywnych członków w zależności od dorobku.
              6.6. Przebywanie na liście nieaktywnych członków oznacza utratę możliwości głosowania we wszelkich sprawach związanych z Królestwem Szarego Smoka.
              6.7. Przebywanie na liście nieaktywnych członków oznacza pozbawienie jakichkolwiek obowiązków związanych z dostarczaniem danej ilości prac w ciągu roku.
              6.8. Przebywanie na liście nieaktywnych członków oznacza brak możliwości stworzenia nowego działu.
              6.9. Przebywanie na liście nieaktywnej nie oznacza jednak niczego więcej. Członkowie, których pseudonimy się na niej znajdują mogą nadal doradzać, proponować, pisać prace, współtworzyć działy, do czego zresztą serdecznie ich zachęcamy.
              6.10. Z listy nieaktywnej można powrócić do grona aktywnych członków Królestwa po nadesłaniu przynajmniej 5 prac i udowodnieniu chęci czynnego udziału w tworzeniu strony i zrzeszenia.
              6.11. Przebywanie na "cmenatrzysku" oznacza utratę wszelkich praw członka Królestwa Szarego Smoka.
              6.12. Przeniesienie z "cmenatrzyska" na listę nieaktywnych członków Królestwa Szarego Smoka następuje po nadesłaniu 2 prac.

  7. Aktualizowanie strony

              7.1. Nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie zostanie przeprowadzona większa aktualizacja.
                     7.1.2. Zostaną zamieszczone nowe prace
                     7.1.3. Pojawią się nowe teksty w działach
                     7.1.4. Pojawią się nowe ogłoszenia i nowiny w odpowiednich działach
                     7.1.5. Członkowie nieaktywni, wcześniej ostrzegani przez kata zostaną wydaleni
                     7.1.6. Dopisani zostaną nowi członkowie
              7.2. Wszystkie powyższe nie muszą pojawić się przy każdej większej aktualizacji. Jeżeli członkowie królestwa nie będą nadsyłali prac, może się okazać, że większa aktualizacja niczym nie będzie się różnić od mniejszej.
              7.3. Aktualizowaniem strony zajmuje się jeden z członków rady królewskiej, który zgodnie z regulaminem rady królewskiej posiada hasła do strony.

  8. Nadsyłanie prac

              8.1. Prace nadsyłane przez wszystkich członków KSS powinny być kierowane na adres yodri@interia.pl.
              8.2. Aktualnie cenzorem KSS jest Yodri - yodri@interia.pl.
              8.3. Praca wysłana zaraz po większej aktualizacji prawie na pewno zostanie zamieszczona przy okazji następnej. Praca nadesłana w tygodniu większej aktualizacji może zostać jeszcze pominięta i zamieszczona dopiero za dwa tygodnie. Spowodowane jest to potrzebą dokładnego sprawdzenia pracy.
              8.4. Cenzorzy mają prawo wprowadzać zmiany stylistyczne, ortograficzne, a także w pewnych sytuacjach merytoryczne w pracach.
              8.5. O zmianach związanych z samym pomysłem, jego przedstawieniem lub sprawami fachowymi cenzor jest zobowiązany powiadomić autora przed zamieszczeniem pracy.
              8.6. Autor może się nie zgodzić na wprowadzone przez cenzora zmiany. Jeżeli w takim wypadku nie uda się dojść do porozumienia w sprawie poprawki, praca zostanie nie przyjęta i odesłana.
              8.7. Mieszkańcy mogą składać zażalenia na cenzora pośrednio do rady królewskiej przez zakonników lub odpowiednie rady, zaś bohaterowie i zakonnicy bezpośrednio.
              8.8. Wszystkie prace oceniane w skali 1-10, dzięki czemu każdy odwiedzający może szybko sprawdzić, czy dany artykuł jest na wysokim, średnim, czy niskim poziomie.
              8.9. Za każdą pracę autorowi przyznawane są złocisze. Dla prac dających się łatwo zakwalifikować będzie to: za profesje 1/2xOCENA, bohaterów niezależnych 1/2xOCENA, opowiadania 1xOCENA, scenariusze 2xOCENA. W przypadku prac nie dających się zakwalifikować lub wykraczających poza ramy klasyfikowanych powyżej, mnożnik ustala cenzor.
              8.10. Każda odrzucona praca powinna być poprawiona przez autora i nadesłana po raz kolejny. Zawieszenie prac nad słabą, raz odesłaną pracą jest karane po miesiącu utratą jednego złocisza.
              8.11. Każda praca nadesłana do królestwa powinna posiadać na pierwszej stronie adnotację zawierającą:
                     8.11.1. Przydomek autora używany w królestwie
                     8.11.2. Tytuł
                     8.11.3. Prace nie podpisane lub nie posiadające tytułu będą odsyłane

  9. Konkursy

              9.1. Każda praca nadesłana do królestwa, która ma wziąć udział w konkursie powinna posiadać na pierwszej stronie adnotacje, zawierającą:
                     9.5.18. Przydomek autora używany w królestwie
                     9.5.19. Nazwę konkursu
                     9.5.20. Tytuł
              9.2. Każda praca mająca status pracy konkursowej nie może znajdować się na żadnej innej stronie. Nie może również być rozpowszechniana w przyszłości.
              9.3. W konkursach brać udział mogą jedynie członkowie królestwa.
              9.4. Każda osoba biorąca udział w konkursie podlega jego zasadom.
              9.5. Prace konkursowe są poprawiane jedynie pod względem stylistycznym i ortograficznym, poza tym wszystkie błędy (również językowe) obniżają całościową ocenę pracy.
              9.6. Prace konkursowe są oceniane przez radę królewską lub rady specjalnie do tego powołane.
              9.7. Nagrodami w konkursach mogą być dodatkowe złocisze, możliwość uzyskania statusu specjalnego, mogą to również być nagrody rzeczowe.
              9.8. W większości przypadków nagrody przyznawane są za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Reszta prac jest oceniana w zwykły sposób.

  10. Działy

              10.1. Działem nazywamy integralną część Królestwa Szarego Smoka, która jednak zachowuje odrębność tematyczną od reszty, zawiera treści, mające na celu objąć jedną z obszerniejszych spraw, dotyczącą WFRP lub tematów pobocznych.
              10.2. Każdy członek Królestwa Szarego Smoka o statusie wyższym niż mieszkaniec może starać się o prowadzenie działu. Starający się powinien wysłać do rady królewskiej pomysł nowego działu (lub poddziału), zawierający podstawowe elementy.
              10.3. Starający powinien również przygotować wszelkie niezbędne materiały lub znaleźć pomocników, którzy mu w tym pomogą.
              10.4. Jedynie pomysłodawca zyskuje nowy status (jeżeli oczywiście większość materiałów jest jego). Otrzymuje również zwykle dodatkowe złocisze (poza tymi za prace przeznaczone do działu, które sam napisał), za prowadzenie działu.
              10.5. Pomocnicy zostają wpisani jako współtwórcy działu oraz zyskują nagrodę w wysokości 1-20 złociszy za pomoc oraz normalne nagrody za napisane prace.
              10.6. Pomocnikiem może być każdy członek Królestwa Szarego Smoka.
              10.7. Aby stworzyć poddział do już istniejącego działu, pomysłodawca musi przedstawić pomysł autorowi działu i uzyskać jego zgodę. Musi również liczyć się z możliwością wprowadzania pewnych zmian przez autora działu.
              10.8. Prowadzący dział podlega następującym prawom oraz obowiązkom:
                     10.8.1. Obowiązki:
- opiekun działu ma obowiązek dbać o pojawianie się nowych materiałów w dziale
- opiekun działu ma obowiązek wyszukiwać osoby zainteresowane pisaniem tekstów do działu, którym się opiekuje
- opiekun działu ma obowiązek pracować nad przejrzystością działu (sposób przedstawienia informacji)
                     10.8.2. Prawa:
- w momencie tworzenia działu opiekun ma prawo przyznania dodatkowych złociszy twórcom, jeśli uzna to za stosowne
- opiekun działu ma prawo w przypadku uznania, iż ocena cenzora za dana prace dla danego autora była zbyt niska lub zbyt wysoka, wystąpić ze skarga do Rady Królewskiej
- opiekun działu może sam stworzyć grafikę działu, jeśli uważa, że podoła temu zadaniu
- opiekun działu może nie zgodzić się na umieszczenie jakiejś pracy w dziale. W przypadku niezgodności miedzy cenzorem, a opiekunem działu, sprawa zostanie rozstrzygnięta na drodze glosowania radnych
- opiekun działu ma prawo rozszerzać jego tematykę w granicach, jakie dany dział obejmuje
              10.9. Prace zamieszczane w każdym dziale prócz "Biblioteki" nie mogą być zamieszczane na innych stronach internetowych.
              10.10. Teksty zamieszczane w działach podlegają poprawie cenzora.