Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych31 grudnia 2002    Ostatnia w tym roku aktualizacja :)
Witajcie! Witajcie!
Czekaliście i czekaliście, lecz Wasze oczekiwanie nie poszło na marnę. Ogłaszam, iż dzisiaj, tj. 31 grudnia 2002 - czyli ostatniego dnia w roku rusza dział Akademia.
Wszystkich zapraszamy do zwiedzania naszej wspaniałej budowli i czekamy na opinie. Możecie je dawać na forum w dziale Królestwo. Chciałem także zaznaczyć, iż w Akademii jest nadal wiele błędów, o których zapewne nie wiemy, więc bądźcie czujni!

Poza tym, że Akademia ruszyła chciałem także zawiadomić Was o tym, iż tylko 4 osoby wysłały Yodriemu stan swojego konta prac na rok 2002. Jesteśmy z tego powodu bardzo źli, lecz cóż możemy zrobić? Prosimy, aby każdy z Was poświęcił tej sprawie kilka minut i wysłał na adres yodri@interia.pl stan swoich prac.

A więc Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku i "mokrej" zabawy sylwestrowej. "Mokrej" - niech każdy interpretuje to we własny sposób :)

PS. Prócz tego wszystkiego na stronie pojawiły się nowe: profesje, przyśpiewki oraz przepisy :)

Pozdrowienia


20 grudnia 2002    Wielka aktualizacja :)
Witajcie!
Jak obiecałem jest wielki updat. Dzisiaj mamy dla Was ogromną ilość nowych, nigdzie dotąd nie publikowanych prac :) Jednak przed wymienieniem, jakie to prace zostały zamieszczone, chcielbyśmy wraz z Radą złożyć, najserdeczniejsze życzenia Elminowi, naszemu Burmistrzowi, który obecnie wyjechał z misją na inne ziemie.
Upload:
Jedna nowa przygoda, zbiór profesji, opis rasy półelfów, opowiadanie, sporo nowych potworów, opis kilku ziół, tabelka losowania pogody, nowy magiczny przedmiot w laboratorium, dwóch bn'ów oraz coś dla smakoszy piwa (inne).

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, chcielibyśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia i życzyć jak najmilszego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy na spotkanie (przed świąteczne). NIEDZIELA 19:00.

Pozdrowienia


18 grudnia 2002    Przejściowy updat :)
Witajcie!
Już w piątek powinien pojawić się wielki updat, toteż bądźcie cierpliwi. Dzisiaj chciałem Was jedynie zawiadomić o nowej pracy, nowego mieszkańca - Pewniaka. Zapraszam do biblioteki - inne. Jeszcze sprawa konkursu.
Startuje nowy konkurs, więc LUDZIE zmobilizujcie się i napiszcie coś! Czy to takie trudne? Zaczyna mi się wydawać, że nie lubicie nagród. No, ale cóż. Nic na to nie poradzę.

KONKURS!!!


       W konkursie udział wezmą opowiadania z tematem przewodnim "Zimowa Przygoda". Prace powinny łączyć się z legendami lub tradycjami świątecznymi, które występują w naszym świecie i zostały przeniesione do świata WFRP lub zostały stworzone dla świata WFRP. Jeżeli brak weny pozwoli napisać pracę jedynie w klimacie zimy, opowiadanie będzie również uwzględnione (jednakże straci kilka punktów) i cały czas będzie miało szansę na zwycięstwo w konkursie. Praca powinna zawierać polskie litery, powinna być napisana czcionką ogólnodostępną i czytelną, nie powinna zawierać błędów ortograficznych i stylistycznych. Minimalna długość pracy to dwie strony. Format *.RTF. Prace należy wysyłać do 31 grudnia 2002 na adres kenny666@o2.pl. Nagrody rzeczowe zostaną przyznane, jeżeli w konkursie weźmie udział przynajmniej 5 osób. Jeżeli będzie ich więcej, Rada Królewska przyzna również dodatkowe złocisze - odpowiednio 15 punktów za pierwsze miejsce, 10 za drugie i 5 za trzecie. Niezależnie od ilości uczestników prace zostaną nagrodzone dodatkowo jak normalne opowiadania - 1-10 złociszy i 2 złociszami za sam udział. Podsumowując:

I miejsce: 15 zlociszy + 1-10 zlociszy za opowiadanie + 2 zlocisze za udzial
II miejsce: 10 zlociszy + 1-10 zlociszy za opowiadanie + 2 zlocisze za udzial
III miejsce: 5 zlociszy + 1-10 zlociszy za opowiadanie + 2 zlocisze za udzial
Reszta miejsc: 1-10 zlociszy za opowiadanie + 2 zlocisze za udzial...


Pozdrowienia

10 grudnia 2002    Informacje!
Witajcie!
Nie było aktualizacji bardzo długo, a wszystko przez pad servera i mój brak czasu. Dzisiaj mam dla Was dwadzieścia dwie nowe pieśni w karczmie, dziewięciu nowych bn'ów i chwilowo tyle :) Niedługo kolejny updat. Czekajcie cierpliwie.

Pozdrowienia

25 listopada 2002    Informacje!
Witajcie!
Dzisiejszego dnia Królestwo obchodzi święto. Świętem tym są urodziny jednego z naszych Starych Mieszkańców - Rysiaa. Z tej właśnie okazji cała Rada Królewska chciałaby złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Obecnie na zamieszczenie na stronę czekają cztery prace. Na pochwałę zasługuje Jesus, który jest z Królestwem na bierząco i informuje nas o wszystkich błędach i tym podobnych sprawach. Na dziś to byłoby na tyle. Niedługo nowe informacje o tym jak idą prace nad Akademią oraz Komnatą wiedzy.

Pozdrowienia


22 listopada 2002    Duuuużo nowości!
Witajcie!
Ha! Wreszcie tak długo oczekiwany updat. Kończymy pracę nad akademią, więc możecie powoli przygotowywać się psychicznie na spotkanie z przesyconą informacjami szkołą walki :P A poza tym dziś mamy dla Was: cztery nowe bestie (inne), dwa nowe czary w labortorium (LM), nowa profesja (profesje), 3x nowy bn (bn,y), nowe wierzenia (inne), oraz opis klanu skavenów (inne).
Poza tym Meham Jakob za swoją wzorową pracę awansuje na myśliwego.
Jutro o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie, toteż wszystkich zapraszam na nie.

Pozdrowienia


11 listopada 2002    Peta aktualizacja
Witajcie!
Nadszedł dzień wielkich zmian! Dzień odrodzenia Królestwa Szarego Smoka. Nowego Królestwa, oby lepszego. Po okresie oczekiwania, stagnacji i wojen Królestwo odnowiło swój kodeks i miejmy nadzieję, iż będzie on dobrze służył całej naszej społeczności. Każdy z Was powinien jak najszybciej zapoznać się z nim, aby później nie było żadnych problemów z dogadaniem się w pewnych sprawach, a także żeby nie było wielkich oczu na wieść o .. czymś. Od teraz wszyscy podlegają nowym stopniom.

Prócz regulaminu mamy dziś dla Was dużą ilość nowych materiałów. A więc zacznijmy wymienianie:
po pierwsze nowe czary w laboratorium dla magii ognia, wody, eteru, kamienia, wojennej, prostej,
po drugie nowe opowiadanie i przygoda,
po trzecie logi z ostatnich spotkań na chacie.

Po czwarte i ostatnie w tym miesiącu powinny ruszyć dwa nowe działy. Miejmy nadzieję, iż wszystko będzie dobrze szło i nic lub nikt nie zakłóci Królewskiego spokoju.

Pozdrowienia


27 października 2002    Duży apdejt
Witajcie!
Dzisiaj mamy dla Was bardzo wiele nowych materiałów. A więc do rzeczy:
Od Jesusa otrzymaliśmy "Sagę Yoga", składającą się z ośmiu krótkich epizodów. Znajdziecie ją w Gildii Błaznów. Za swoją wspaniałą pracę Jesus awansuje na Medyka.
W Gildii Błaznów znajdziecie, także profesję Głupca, która zauroczy niejednego gracza :) - od Mehama Jakoba.
W bibliotece znajdziecie nowego bn'a Arthura - kapłana Morra 2 poziomu - jako jeden z nielicznych w historii KSS otrzymał maxymalną ilość złociszy. Także, zapraszam do zapoznania się z nim - od Jesusa.
No i ostatnia dziś praca (także od Jesusa), która przedstawia nam jakie rzuty kostkami należy wykonywać, gdy siłujemy się na rękę.

19:00 spotkanie na chacie.

Pozdrowienia


22 października 2002   ..?
Witajcie!
Przyszła pora na wydanie wypłat tym, którzy pomagali w tworzeniu działu Akademia. Poniżej jest spis osób, które napisały teksty do tegoż działu:
1.   Rysioo 16
2.   Visarich 21 - awans
3.   Coen 8
4.   Hipiss 10

A tutaj chciałbym przedstawić konkurs, który niedawno ruszył:

"Z pamiętnika podróżnika" - konkurs na pracę - napisaną w formię opowiadania, zapisków, dziennika podróży lub pamiętnika, w której zawarte ma być jak najwięcej informacji na temat krainy "zwiedzanej" przez podróżnika. Dodatkowe motywy i historie mile widziane. Prace powinny być rozbudowane, napisane zgodnie z zasadami języka polskiego i interesujące. Powinny zawierać więcej informacji, niż opisy krain z podręcznika, a jednocześnie opierać sie na podstawce i innych dodatkach do WFRP z własnymi elementami i pomysłami. "Pamiętnik" powinien obejmować całe państwo, jak np. Kislev, Tileę, Albion. W przypadku Imperium pamiętnik może obejmować jedynie którąś z krain wchodzących w jego skład, np. Ostland. W pracy punktowane będzie trafne ujęcie pomysłu, zawarcie jak największej ilości informacji w sposób nie niszczący formy pracy, poprawność stylistyczna i ortograficzna. Pierwsze trzy prace zostaną nagrodzone według następującego schematu:
I miejsce - nagroda książkowa (do ustalenia ze zwycięzcą) w ładnym wydaniu i 25 złociszy
II miejsce - 20 złociszy
II miejsce - 15 złociszy
Prace, które nie zakwalifikują sie do pierwszej trójki zostaną nagrodzony w tradycyjny sposób złociszami w skali 1-10. Wszystkie prace będą stanowić podstawę nowego działu Królestwa Szarego Smoka, dlatego też liczymy na udział przynajmniej kilkunastu członków w konkursie. Jest o co walczyć.

Ostateczny termin nadsyłania prac to 19 listopada br. Uwaga! Wysłanie tekstu, którego autorem nie jest nadawca będzie karane degradacją do poziomu mieszkańca oraz brakiem głosu w sprawach królewskich przez następne dwa miesiące.

Ograniczenia:
Praca musi być wysłana w formacie *.rtf. Musi mieć conajmniej 2 strony A4; maximum 10 stron A4. Obowiązująca czcionka Times New Roman, Arial, lub Book Antiqua; wielkość: 12, nagłówki 12 pogrubiona lub 14.

Pozdrowienia


19 października 2002   ..?
Witajcie!
Mamy dziś dla Was niezbyt chwalebne wieści. Od pewnego czasu na spotkania (chat) przychodzą nieliczni. Ci zaś, którzy nie przychodzą nawet nie pofatygują się oto aby się usprawiedliwić. Bardzo smuci nas taka postać rzeczy. W ankiecie mającej na celu dowiedzieć się kiedy najbardziej Wam pasują spotkania wyszło, że w Niedzielę o 19:00. Nie biorąc oczywiście pod uwagę głosów Rady Królewskiej. Bardzo wiele osób zadeklarowało, iż będzie regularnie przychodzić na spotkania, lecz żadna z nich (no może z niewielkimi wyjątkami) nie wywiązała się z tego. Każdy z Was na pewno wie, iż 3 nieusprawiedliwione obecności na spotkaniach są równe utracie trzech złociszy. Nie wiem... Może nie chcecie spotkań? Wystarczy powiedzieć. Wpajanie wszystkim na siłę, że należy przychodzić na spotkania, choćby na te 15 minut, aby dowiedzieć się mniej więcej co w Królestwie piszczy, lub chociażby zapoznać się z innymi nie ma sensu. Wszyscy prócz: Rady Królewskiej, Mistrzów Honorowych, Mieszkańców oraz Coena, Hipissa i Thorina otrzymują nagrodę w wysokości -3 złociszy. Nagrodę za swoje olewactwo ma się rozumieć.
Aha, dzisiaj rusza nowy konkurs z którego zasadami możecie zapoznać się w dziale Królestwo.

Pozdrowienia


11 października 2002   ..?
Witajcie ponownie!
Nie było dłużej apdejtów, a wszystko przez to że nie zasiadałem prawie w ogóle do kompa. Tyle co na wpisik w blogu i mail. Właśnie się zebrałem do QPY i zarzuciłem co miałem.
A oto co nowego:
halabardier,
choraży,
otermister,
pirotechnik,
tarczownik,
  -profesje od Gastrala

To na razie na tyle. Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców.

21 września 2002    Duży updat
Wtajcie!
Dziś Rada Królestwa Szarego Smoka chciałaby serdecznie życzyć wszystkiego najlepszego Ursuli i Shardowi, gdyż właśnie dziś oboje obchodzą urodziny. Jedyną różnicą jest to, że Shard czternaste, a Ursula dziewiętnaste... Mamy nadzieje, że w kolejnym roku życia znajdzie się trochę czasu na KSS i przede wszystkim WFRP. Przypominamy również o spotkaniu królestwa, które odbędzie się dziś o 19.00. Zapraszamy tym bardziej, że spotkanie złożyło się z urodzinami naszych kolegów, więc tym bardziej może być ono przyjemne.

Upload:
Zawadiaka v.2.0 - profesja - Gromph
Trzech bn'ów - bn - Gromph
Smoczy gniew - przedmiot w laboratorium - Jesus

To na razie tyle. Niedługo większy upload.
Rada Królewska17 września 2002    Informacje!
Na wstępie:
Rada Królestwa Szarego Smoka chciałaby złożyć serdeczne życzenia imieninowe naszemu młodemu przyjacielowi, Hipissowi, który obchodził wczoraj, 16 września imieniny. Życzymy przede wszystkim szybkiego wyleczenia oka, aby nasz medyk mógł znów powrócić do czynnej pracy.


Informacje:
Rada Królestwa Szarego Smoka ma zaszczyt poinformować, że w czasie najbliższych dwóch tygodni na stronie pojawi się nowy dział - Akademia. Będzie on dotyczył walki w WFRP i wszystkiego, co z nią związane. Dział ten powstaje dzięki wspólnym wysiłkom wielu członków Królestwa Szarego Smoka. Liczymy oczywiście, że Akademia będzie się dalej rozwijać, jednakże jeżeli piszący do niej artykuły członkowie chcą, aby zostały zamieszczone już na początku, powinni się pospieszyć i wysłać je na adres yodri@interia.pl do 20 września.
Pozdrowienia
Rada Królewska


12 września 2002    Mały updat
Zamieściłem trzy prace. Oto one:
Dwie pieśni od Coena
"Złamane skrzydło anioła"
"Nie mogę patrzeć"
oraz "Niedźwiedzie" - text o niedźwiedziach od Jesusa
Na razie to tyle.
Pozdrawiam


9 września 2002    Święto!
Uwaga!
Mam zaszczyt ogłosić, iż Nasz zasłużony Kat Zakonny, jednoczesnie Strzelec i Przyjaciel świętuje chyba najważniejsze urodziny życia. Właśnie dziś lub jutro (w zależności od tego kiedy czytasz tą nowinę) skończy 18 lat. Wszystkiego najlepszego życzy Rada Królewska Królestwa Szarego Smoka. Życzymy również udanej imprezy z tejże okazji.
Dla objaśnienia: Michał będzie mógł sam decydować o tym, które piwo/vódkę/wino kupić. Już nikt podczas zakupów nie zpayta o dowód osobisty, tudzież legitymację. Jednym słowem Jeleń będzie dorosły (ale ustawowo), bo o reszcie nic nam nie wiadomo ;)


3 września 2002    Mały 'szkolny' updat
Aaa już szkoła. Absorbuje moją energię w zastraszającym tempie. Serwer działa i powinien działać już ciągle. Mogą nastąpić jakieś krótkie przerwy od czasu do czasu, więc się nie denerwujcie. Dziś mam dla Was
obszerny text o mrocznych elfach od Yaahooza,
"O bardach i poetach słów kilka" od Thorina,
"Północ w Marienburgu", opowiadanie od Grompha Okóltyzty,
oraz krótkie opowiadanie w Gildii błaznów, także od Grompha.
Na razie to tyle.
Pozdrawiam

29 sierpnia 2002    Jest dobrze!
Królestwo powstało! Updaty są częściej. Wreszcie coś zaczyna się dziać. Forum ożywa, mieszkańcy chyba też i w ogóle jest lepiej. Widać, że okres wakacyjny wcale nie pomógł KSS. Pomógł nam okres kiedy wakacje się kończą. Z wiadomych powodów - ludzie wracają z wakacyji. A co dziś mam dla Was?
Dwóch nowych BN'ów w bibliotece, nowe czary - także w bibliotece, a ponadto garść przepisów dla smakoszy. Miłego szperania w nowych pracach :)

Komunikat:
Text ogólnie jest strasznie szorstki. Nie tylko u nas, ale wszędzie, u każdego użytkownika systemu Windows. Jeżeli chcecie wygładzić krawędzie liter, aby text ładniej wyglądał w ustawieniach ekranu (panel sterowania -> ekran) przejdźcie do zakładki 'efekty' i zaznaczcie pole 'wygładź krawędzie czcionek ekranowych'. Nie wiem czy taka opcja jest w w windzie 98/95 ale zobaczcie.

27 sierpnia 2002    Szybki start ;)
Jak zapewne wiecie, nie było mnie trochę czasu. Teraz wróciłem i zabrałem się do roboty. Pierwsze co dziś zrobiłem to poprawiłem z grubsza wygląd rozdroży, ponieważ wszystko wyglądało strasznie chaotycznie. Ciężko mi w tej chwili dać jakieś informacje, ponieważ nie wiem co i jak. Muszę naradzić się z resztą rady. W każdym razie jeszcze przed początkiem roku szkolnego wystartują nowe działy, a przynajmniej mam takową nadzieję.

21 sierpnia 2002    Większy updat
Dzisiaj mam dla Was dużo nowych materiałów, a przede wszystkim garść informacji. Po pierwsze niedługo zostanie oficjalnie zamieszczony nowy regulamin, z którym każdy będzie miał obowiązek się zapoznać. Po drugie wraz z nadejście regulaminu wejdzie w życie nowy, mam nadzieję ciekawszy i korzystniejszy dla każdego silnik KSS. Po trzecie intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem dwóch czy trzech nawet nowych działów, z tej też okazji każdy z Was w swoim czasie powinien dostać mail z zapytaniem czy nie chcielibyście czegoś do nich dodać, ale to w swoim czasie. Wszystkiego dowiecie się jeszcze w tym tygodniu. Po czwarte może jeszcze nawet dziś niektóre działy przejdą drobną kosmetykę, aby ułatwić Wam poruszanie się po nich, a przede wszystkim umilić w nich atmosferę, bo jak na razie chaos gnieździ się w naszych skromnych (do czasu) progach.
A teraz do rzeczy. Co nowego dziś?
W bibliotece: nowa bestia w bestiariuszu, tabela opisu postaci, oraz nowe opowiadanie. Chwilowo to tyle, niedługo jednak kolejny updat. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się na stronie.
Aha jeszcze jedno - prace które wysyłacie mają być podpisane mailem i nickiem zakonnym. Wszystkie prace, które nie zostaną podpisane, będą..? No, nie wiem w każdym razie nie zostaną zamieszczone.

15 sierpnia 2002    Dzień pieśni
Dzisiaj w karczemnej izbie, nasz Trubadur obecnie Bard, gdyż na takowego awansował wyśpiewał siedem nowych, wspaniałych pieśni. Jeżeli chcecie je usłyszeć zapraszam do naszej izby [x] Niedługo nowe wieści, więc czekajcie cierpliwie :)

30 lipiec 2002    Zamieszczone niedobitki ;)
Znalazłem w swoim "śmietniku" kilka prac.
Karta postaci od rysia.

30 lipiec 2002    Mały apdejt
Hmm, dziwnie to wszystko wychodzi. Na forum niby kręcą się rozmowy ale... Nadchodzą wielkie zmiany i nie wiem co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że wszystko będzie lepiej. Okej, a teraz do rzeczy. Dzisiaj w kopalni odnajdziecie nowy text o twierdzach krasnoludzkich.[x] Mam nadzieję, iż się spodoba. Na forum zaś możecie obejrzeć nowy regulamin, wraz z nowymi zasadami którę będą panować w królestwie. na razie to chyba tyle. Zalegają mi jeszcze jakieś prace, a tak mi się przynajmniej wydaje. Aha zapomniałem. Jeszcze konkurs :) Trochę z nim zwlekałem, więc wyszło jak wyszło. Mam nadzieje, że nie macie mi tego za złe. Wakację są i ludzie się rozleniwiają.
A oto wyniki konkursu: (bohater KSS)

(prace są w krzyżykach)
Pierwsze miejsce - Elmin Kopfgeld           [x]
Drugie miejsce - Ursula Kopfgeld             [x]
Trzecie miejsce - Thorin "Dębowa tarcza" [x]
Czwarte miejsce - Bayard Solon

Odnośnie nagród - wszystko pocztą.
Prosimy Bayarda Solona o skontaktowanie się z nami w sprawie jego pracy konkursowej, niezwłocznie!

14 lipiec 2002    Updat
Po dzisiejszym updacie mam dla Was: 2x przygody [x], nowe czary w bibliotece[x], profesje [x] ponadto w Gildii Błaznów ruszyła nowa kategoria - wypaczone pergaminy, gdzie na razie możecie znaleźć jeden text "Thorin *** zabójca" - zresztą sami zobaczcie [x]

Awanse:
Gromph Okóltyzka - awansuje na medyka

Niedługo kolejny updat...

14 lipiec 2002    Zmiana organizacji
Królestwo przeszło drobną metamorfozę. Zmieniłem znaczną częśc silnika, usunąłem nieaktywnych mieszkańców i poprawiłem wygląd biblioteki. Wszystkich zapraszam na tablicę ogłoszeń w dziale Królestwo, na ktorej wszystko jest dokładnie opisane.

1 lipca 2002 - poprawki
Dziś na stronie zagościły małe poprawki:
-przewodnik po stronie został zmodyfikowany i poprawiony
-wstępniak na stronie głównej trochę się przeobraził na lepsze (dzięki Yodriemu)


30 czerwca 2002 - Koniec reorganizacji
Rorganizacja dobiegła końca. Przyniosła pewne efekty, ale zawsze mogło być lepiej. Co dziś mam dla Was?

-rozszerzenie zasad do walki w WFRP od Mehama Jakoba
-nowy magiczny przedmiot od Yodriego - laboratorium maga

Niedługo kolejne prace - aha i proszę przysyłać je do Yodriego.


20 czerwca 2002 - Reorganizacja Sił Królewskich - CD...

Rorganizacja dobiega końca. Zostało jeszcze kilka dni. Co dziś zamieściłem:
-nową profesję Dyplomaty od Grompha Tremere
-pytania ubarwiające naszych BG także od Grompha
-nowe czary w laboratorium

Awanse:
Shard - awansował na Utrapieńca10 czerwca 2002 - Reorganizacja Sił Królewskich - CD...

Doczakaliśmy się i doczekaliście się większego updata.. Dziś mamy dla Was:
-nową kartę postaci od Grompha Tremere
-nowe magiczne przedmioty od powyższego autora
-nowego BN'a także od Grompha
-nowe czary w Laboratorium od Elmina

Ponadto mamy dla Was nowy dział: Gildia błaznów. <- jest jeszcze w fazie początkowej

Awanse:
Gromph - awansował na Studenta
Elmin Kopfgeld - awansował na Medyka - aktywność na forum, nowe pomysły, nadsyłanie materiałów do nowych działów


1 czerwca 2002 (23:31) - Reorganizacja Sił Królewskich - CD...

Ufff... Dziś drugi już updat... tym razem mam dla Was nowy formularz (dział: Królestwo) dzięki któremu możecie zgłaszać wszelkie problemy związane z KSS..


1 czerwca 2002 - Reorganizacja Sił Królewskich - CD...

Server nie działał przez ponad tydzień przez co reorganizacja zostanie przedłużona o kolejne 2 tygodnie. Już niedługo kilka nowych działów:
-Gildia błaznów
-w karczmie dział o muzyce gotyckiej
-Cmentarz
-Komnata wiedzy.

Dziś mamy dla Was dużo nowych rzeczy w Laboratorium maga - sami obejrzcie. Zmieniłem także wygląd menu. Wszystkie działy związane bezpośrednio z KSS wrzuciłem do jednego o nazwie "Królestwo". Mam nadzieję, iż ułatwi to Wam nawigację.


19 maja 2002 - Reorganizacja Sił Królewskich - CD...

W związku z Reorganizacją Sił Królewskich, zamieszczamy pierwszą serię prac, które należy poprawić:

BN - gen. Johan von Richert - autor: Rysioo - bardzo podpakowana postać... niczego oryginalnego nie wnosi. Typowie: mega-szybki i odwarzny koń, dziwnie dobrane umiejętności, zbroja z mithrylu... czego więcej potrzeba :?

BN - Robert z Loren Herbu Gryf - autor: Rysioo - bardzo zamożny szlachcic, pomoże każdemu, nienawidzi chaosu... krótki i kiepsko napisany opis postaci, ogólnie mało napisane na jej temat, brak wskazówek dla MG itd...

BN - Yoshimo (Marcus Andreas) - autor: Rysioo - kiepski styl (opis postaci)... wygodne określenie umiejętności... wiadomo że każdy MG może sobie sam je wymyślić, ale BN'y pisane przez fanów powinny być kompletne. Także wygodny opis postaci. Powinna tu być jego historia, aby MG wiedział czym się kierować...

BN - Venon - Lord rycerzy krwi - autor: Rysioo - Jej... takiego BN'a to każdy MG może sobie wymyślić na poczekaniu. Praktycznie nie wnosi niczego i nie sądzę aby ktokolwiek go wykorzystał. Po co komu BN - bóg :?

BN - NASTISS kapłanka - autor: Rysioo - Kobieta palladyn? Pierwszy raz słyszę?...? Opis BN'a jest straszny :( Przecinki chyba poszły do Hipermarketu... Ciężko zajarzyć o co w tym chodzi... Poza tym dziwnie ładna ta kapłanka jak na Palladyna :)

BN - Franz Ordbach - autor: Thorin - hmmm... rozumiem, że sam BN stracił pamięć i nie wie skąd się wziął :)) Ale sądzę, iż MG aby lepiej poznać ów BN'a powinien znać jego historię...

BN - Gastral der Kreyer - autor: Gastral der Kreyer - jeszcze tego nie zamieściłem, ale... skąd u licha wzięło się u niego 20000 ZK!!??? Hiper-dobrze wykształcowny, mega przystojny, dobrze się bije, szybki, spostrzegawczy, posiada wiele umiejętności... czego więcej trzeba? Kolejny BN który nie wnosi niczego nowego...

Pod >>>TYM <<< adresem możecie komentować tą nowinę...


18 maja 2002 - Reorganizacja Sił Królewskich

Witajcie! Mamy dziś dla Was bardzo ważne wieści. Dzisiejszego dnia tj. 18 maja 2002 Królestwo rozpoczyna Reorganizację Sił Królewskich, która będzie trwać dwa tygodnie od dnia dzisiejszego. Każdy nieaktywny mieszkaniec ma za zadanie nadesłać przynajmniej jedną pracę. Na jej zrobienie ma czas do następnej soboty. Praca powinna być DOBRA czyli powyżej przeciętnej ;) Każde inne prace, które są kiepskie zostaną wymienione na stronie Królestwa Szarego Smoka. Obok nazwy pracy znajdziecie błędy, które należy w nich poprawić. Jeżeli któraś z Waszych prac zostanie wymieniona, macie za zadanie poprawić ją i nadesłać ponownie. Będziecie mieć na to czas do końca Reorganizacji Sił Królewskich. Radziłbym także zaglądać codziennie co nowin, gdyż tam będą wszystkie ważne komunikaty związane z Reorganizacją.

Cenzorzy, Rada Mieszczan, Dyplomaci i inni, dostaną także zadania, które będą musieli wykonać w przeciągu tygodnia lub dwóch.

Reorganizacja jest po to aby zmobilizować wszystkich, którzy nie nadesłali prac, a także po to aby wzmocnić siłę królewską i samo Królestwo.

Po dzisiejszym updacie na stronie znajdziecie:
Laboratorium maga- bardzo wiele nowych tekstów, m.in. nowe specjalizacje magiczne: mówca kamienia, ognia, wody, eteru, oraz ich historia, język tajemny, opis magii i baaaaardzo dużo nowych czarów.
Mieszkańcy: dwa kolejne domy zostały zajęte przez dwóch nowych mieszkańców Królestwa.

Wszyscy mieszkańcy, którzy mają czas i są w stanie pisać dodatkowe teksty tudzież tłumaczyć je, niech zgłoszą się na greydragon@go2.pl
Więcej nowin oraz spis prac przeznaczonych do poprawy zostanie umieszczony jeszcze w tym tygodniu. Czytajcie regularnie nowiny!...11 maja 2002 - nowe prace

Dzisiaj mam dla Was dwie nowe profesje od Gastral'a der Kreyer'a i mały updat laboratorium.5 maja 2002 - nowi mieszkańcy

W Królestwie zamieszkało pięciu nowych mieszkańców. Niedługo powinny ruszyć nowe działy... Teksty do nich są już w poprawce i niedługo pewnie zostaną zamieszczone na stronie :)22 kwietnia 2002 - Rada mieszczan

Dziś ruszyła Rada mieszczan! Jej opis wraz ze spisem jej członków znajdziecie w pałacu. Gratuluje tym, którym udało się do niej dostać! A tak po za tym mamy trzech nowych mieszkańców :)13 kwietnia 2002 - Ciekawe wieści

A więc: w Królestwie zamieszkało pięciu nowych członków. W profesja znajdziecie dwie nowe profesje łotrowskie Kurtyzany i Kelnerki. W karczmie zmieniło się trochę więc także zapraszam. Poza tym na spotkaniu było 10 osób :)) Rekord hehe...11 kwietnia 2002 - malutka aktualizacja

W Królestwie wybudowano trzy nowe domki, dla trzech nowych mieszkańców. Czekamy na ich pierwsze prace. Po za tym na rozdrożach nowe drogowskazy zostały przybite.
AHA! Wszystkich którzy grają w Reddragona www.reddragon.pl zapraszam do naszej koalicji "Szary Smok" - pomysł Werkiego8 kwietnia 2002 - większa aktualizacja

Uufff, troche zaniedbania strony i nazbierało mi się pełno różnych rzeczy. Mam dziś dla Was ulepszone wersje kilku magicznych przedmiotów Rysia i nową propozycję profesji "Wendiseo". Ruszyły także dwa nowe, mam nadzieje ciekawe konkursy. Wszystkich chętnych zapraszam. Niedługo powinny ruszyć nowe działy. Wszystkich którzy nie mają żadnych złociszy, proszę aby wysłali chociaż jedna pracę. Jeżeli nie macie czasu to postarajcie się naskrobać coś krótkiego i sensownego.-->Dzialalnosc zawieszona

Archiwum nowin
2002
2003