Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych28.09.2003, 11:29:38    Nowy server!
Witajcie!
Przez ostatnie dni server leżał, ponieważ był zmieniany na inny: lepszy, stabilniejszy, szybszy. Z tego też powodu na stronie panuje obecnie lekki chaos, nie działą subskrybcja oraz sonda, a w wiesciach jest niewiele. Prosiłbym o zachowanie spokoju i czekanie, aż wszystko powróci do normy. Strona będzie za kilka dni działać już dobrze i raczej przez długi czas nie będzie się psuć.

Pozdrawiam

12 kwietnia 2003    Duża aktualizacja!
Witajcie!
Zanim zacznę wymieniać, co zmieniło się dziś na stronie, chciałbym zaprosić Was do królestwa, gdzie umieszczono nowe ogłoszenie. Poza tym w tym samym dziale zostały zamieszczone dwa nowe logi z chatu (tzn. ja to umieściłem).
W komnacie znajdziecie masę nowych artykułów (w tym pomysły na przygody i miejsca) dla MG, a w akademii został zamieszczony wyczerpujący opis kuszy.

Chciałem także złożyć szczere wyrazy uznania dla Mehama, który za swoją wspaniałą pracę dla KSS awansował na Zakonnika!

Pozdrawiam

5 kwietnia 2003    Duża aktualizacja!
Witajcie!
Nazbierało mi się trochę zaległości i postanowiłem je nadrobić.
 • W królestwie znajdziecie dwa nowe numery archiwalne "Die Reik Zeit".
 • Ruszył także na nowo formularz w królestwie, dzięki któremu możecie zgłaszać wszelkie problemy.
 • Witamy w Królestwie nowego mieszkańca MNTR'a. W bibliotece znajdziecie jego pierwszy tekst - BN'a
 • W bibliotece-inne znajdziecie nowego boga, oraz dodatek opisujący rytuał śmierci wyznawców tejże bogini. Ponadto w tym samym miejscu znajdziecie opis nowej organizacji, działającej w Starym Świecie.
 • W laboratorium możecie pobrać nowe czary od Grompha

  Dziś jeszcze powinna się pojawić druga aktualizacja. W tej chwili nie mogę jej dokończyć, dlatego robię upload ważniejszych rzeczy. Reszte - jak dam radę - zamieszczę jeszcze przed północą.

  Pozdrawiam 20 marca 2003    Święto! :D
  Witajcie!
  Dzisiejszy dzień to jeden z najważniejszych dni w Królestwie, ponieważ jeden z naszych mieszkańców, a dokładniej radnych stał się dziś dorosłym (na całe szczęście tylko ustawowo :D). Mowa tu o nikim innym jak Yaderze. A więc Piotrze! Życzymy ci wszystkiego najlepszego!
  Z tego względu, że masz prawo nabywać "picie", jesteś zobowiązany do regularnego reprezentowania KSS w barach typu "pijmy do dna" lub "spijajmy pianę" =] (jak ci się będzie chciało, bo nie wiem czy to należy do Twoich ulubionych zajęć) :D
  W każdym razie jest to dzień wesoły, ponieważ KSS zyskało nowego, dorosłego przedstawiciela :D

  Pozdrowienia


  18 marca 2003    Małe poprawki
  Witajcie!
  Zaczynam powoli wprowadzać trochę zmian. Dzisiaj poprawiłem trochę karczmę, dzięki czemu wczytuje się jakieś 4 razy szybciej. Efekt jest widoczny :D Zmianie także uległa strona główna. Wprowadziłem kilka poprawek kosmetycznych i mam nadzieję, że się Wam podobają. Ponadto zamieściłem cztery logi ze spotkań, tak więc zapraszam do czytania (jak się komuś chce).

  Pozdrowienia


  17 marca 2003    Komnata wiedzy!
  Witajcie!
  Wczoraj tj. 16 marca 2003 powstała długo oczekiwana Komnata Wiedzy. Z tej okazji chciałbym wszystkich zaprosić na stronę do tegoż działu. Chciałbym także trochę postękać n/t spotkania, na które przyszło zaledwie 5 osób. Szkoda, że zainteresowanie jest tak małe. Cóż, pozostaje mi tylko czekać, aż coś ruszy... Wynagrodzenia za KW zostaną rozdane trochę później, gdyż muszę najpierw wszystko podliczyć.

  Pozdrowienia


  6 marca 2003    Duża aktualizacja!
  Witajcie!
  Niestety ostatnio nie było specjalnych updatów, a wszystko przez to, że nie miałem czasu na ich zrobienie. Przed chwilą jednak zabrałem się za robotę i zrobiłem upload nowych prac. A oto i one:

  Upload:
  Serementalista - Profesja (Gildia Błaznów) - Meham
  Widmowe wiedźmy - Profesja - Yodri
  Zioła i grzyby - Inne - Meham
  Wielka wyprawa na koniec świata - opowiadanie - Yahooz
  Non sum qualis eram - Przygoda - Yodri

  Pozdrowienia


  21 lutego 2003    Duża aktualizacja!
  Witajcie!
  Jak to zwykle bywa na wielkich aktualizacjach, mamy dla Was całą masę nowych prac. Tym razem niestety nie ma ich już tak wiele, ale bądźmy dobrej nadziei. Płomień pomysłów nie zgaśnie nigdy! [przynajmniej w KSS ;]

  Upload:
  Goblińscy jeźdźcy - Bestiariusz - Meham
  Dziennik podróżnika - Opowiadanie - Hipis
  Pierrug - Bn - Gromph
  "Epilog życia" - Opowiadanie - KeanuX
  Posłaniec śmierci - Opowiadanie - Coen

  Przypominamy także o konkursie!

  Pozdrowienia


  15 lutego 2003    Konkurs :)
  Witajcie!
  Rada Królewska, patrząc na zainteresowanie konkursem zimowym, zdecydowała dać szansę wykazania się również ludziom, którzy może mniej lubią pisać opowiadania. W dniu dzisiejszym ogłaszamy bowiem Drugi Turniej Królestwa Szarego Smoka na Najlepszy Scenariusz do WFRP. Nie będziemy nakładać żadnych szczegółowych ograniczeń, ważne jest jednak, aby był to scenariusz, nie zaś szkic - szkice będą oceniane na pewno dużo niżej. Powinien mieć przynajmniej kilka stron tak, aby zmieścił się w nich wstęp, tło, rozwinięcie, poszczególne wątki przygody, punkt kulminacyjny i zakończenie. Wszystkie prace będą oceniane przez przynajmniej dwie osoby tak, aby werdykt mógł być jak najbardziej sprawiedliwy. Oceniany będzie pomysł, wykonanie, wyczerpanie tematu (zawarcie jak największej ilości możliwych wątków), a także w pewnym stopniu poprawność językowa. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni niezależnie od zajętego miejsca normalną oceną za scenariusz (1-15 złociszy) oraz 2 złociszami za udział w konkursie. Poza tym za pierwsze miejsce nagrodą dodatkową będzie 30 złociszy i książka, za drugie miejsce 20 złociszy, zaś za trzecie miejsce 10 złociszy. Poza tym wszyscy uczestnicy na pewno bardzo pozytywnie zapiszą się na kartach całego zakonu... Powodzenia w pisaniu prac, szczerze liczymy, że będzie ich nie mniej, niż przy konkursie zimowym. Jeżeli nie nadejdzie przynajmniej 6 prac, konkurs zostanie unieważniony, a nam znów będzie smutno:(... Termin nadsyłania prac - 10 marca 2003 - poniedziałek... Ale nie zwlekajcie do ostatniej chwili - jeszcze pare dni ferii, może warto już pomyśleć tak, aby w trakcie roku szkolnego tylko dopracować pomysł i wszystko spisać. Liczymy na was!

  Pozdrowienia


  8 lutego 2003    Wielka aktualizacja :)
  Witajcie!
  Wasze cierpliwe czekanie wynagradzamy dużą aktualizacją :)
  Co dziś znajdziemy w starej bibliotece?
  - opis bestii - Arachnida - Jesus
  - bn'a - Doro - Meham
  - bn'a - Faronkh'a - Gromph
  - profesja - kochanek - Ganea
  - prace konkursowe, opowiadania
  - czary w laboratorium - Jesus
  - Królestwa Magii (Realms of Sorcery) - wersja angielska
  Awanse:

  Gromph - z Bakałarza na Zielarza

  Pozdrowienia


  5 lutego 2003    Rozstrzygnięcie konkursu
  Witajcie!
  A więc konkurs zimowy został rozstrzygnięty. Tak, więc bez wazeliny podam wyniki:

  I miejsca

  Gromph z pracą "Boleści"
  Kenny: Praca wyjatkowo dobra zawierajaca bardzo dobry pomysl i wykonanie. Zawarto tu zwiazek ze swietami czy jakakolwiek tradycja, ktorej na przyklad brakuje w innych pracach.
  Yarpen: Dla mnie najciekwsza rzecza w tym opowiadaniu bylo zawarcie nowej tradycji, ktora nie wystepuje w naszym realnym swiecie, ani oficjalnie w swiecie Warhammera.

  Neri z pracą "Świąteczna legenda"
  Kenny: Osobiscie nie bylem calkowicie nastawiony pozotywnie do tej pracy zwlaszcza, ze juz kojarzyla mi sie z dwiema innymi, a na dodatek z ksiazka dobrze wszystkim znana. Mimo to zajela ona egzekwo pierwsze miejsce co wyniklo z wspolnej oceny. Urzeklo mnie tu zakonczenie bardzo dziwne i troche tajemnicze.
  Yarpen: Dla mnie od poczatku to opowiadanie bylo faworytem. Moze dlatego, ze tak bardzo lubie duchy? :) Cos w nim jest. Na pewno wzruszenie, a to sie liczy w takich rodzaju opowiadaniach!


  II miejsce

  KeanuX z pracą "Azyl Torturowanych Dusz"
  Kenny: Ta praca otrzymuje za rowno drugie miejsce i wyroznienie! To kolejna praca, ktora wzrusza. Ktora przypomina o tym co najwazniejsze. Po nadeslaniu i ocenieniu tej pracy miala ona rowniez szanse na pierwsze miejsce jednak biorac pod uwage wszystkie czynniki konkursu zajmuje drugie i otrzymuje wyroznienie.
  Yarpen: Nic dodac nic ujac - zgadzam sie z Kennym.

  III miejsce

  Yodri z pracą "Chłód"
  Kenny: Pierwsza praca, ktora otrzymalismy oficjalnie. Nie za dluga ale wnosi sens i moral co jest najwazniejsze. Rowniez wzrusza chociaz nie tak jak pozostale ... Mysle, ze trzecie miejsce za to opowiadanie satysfacjonuje ;)
  Yarpen: Dla mnie to opowiadanie jest czyms takim jak odwzorowaniem naszych swiat. Roznica jest taka, ze tu niewolnik, a u nas bezdomny. Tak samo jak u nas tak i w tym opowiadaniu bogacz nie pomoze biednemu.

  IV miejsce

  Elmin z pracą "Ulrykańskie Święto"
  Kenny: Dobre ukazanie osoby, ktora wierzy ale nie we wszystko. O tym jak mozna sie nawrocic czy jak mozna uwierzyc. Dopiero tutaj uswiadamiamy sobie, ze to co widzimy nie zawsze jest prawda.
  Yarpen: Opowiadanie to powstalo na bazie przygody, ktora Elmin prowadzil nam kilka lat temu w swieta. Nie zapomniany klimat swiateczny i wzruszajacej przygody. Chyba nikt nigdy tego nie zapomni.


  V miejsce

  Meham Jakob z pracą "Zimowa Legenda o Stworzeniu Świata"
  Kenny: Chyba pierwsze opowiadanie do świata Warhammera gdzie mozemy dostrzec nowe poglady o stworzeniu tego swiata. Bardzo dobre opowiadanie. Wraz z Yarpenem postanowilismy przyznac drugie wyroznienie, ktore wlasnie otrzymuje.
  Yarpen: Dla mnie ciekawym bylo ukazanie powstanie swiata. Nie to kto go tworzyl lub jak, tylko w jaki sposob i po co.

  VI miejsce

  Ganea z pracą "Początek Pewnej Historii"
  Kenny: Z poczatku to opowiadanie bylo dla mnie nie zrozumialem i chyba takim pozostalo;) Chodzi mi o motyw ... brakowalem w nim czegos tlaego znajduje sie juz na tylac.
  Yarpen: Tutaj ja bylem przeciwny temu opowiadaniu. Uznalem je za chalowate ale coz wspolna ocena.

  VII miejsce

  Thorin z pracą "Lepiej Dawać niż Brać"
  Kenny: Tutaj mielismy pewne sprzecznosci, ale doszlismy do jakis wspolnych wnioskow ostatecznie. Rowniez opowiadanie juz na czyms wzrowane ale tak to najwyrazniej musi juz byc.
  Yarpen: To opowiadanie rowniez jest wzorowane na przygodzie Elmina ... tez przypadlo mi do gustu.

  VIII miejsce

  Pewniak z pracą "W poszukiwaniu Szpaka"
  Kenny: bez komentarza
  Yarpen: Oryginalne opowiadanie odstajace od pozostalych pod wzgledem tematycznym. Mozna sie przy tym dobrze posmiac. No i polecam w szczegolnosci opisy "Kuby Rozpruwacza" ;)

  IX miejsce

  Ursula z pracą "Smocza Legenda"
  Kenny: Dla mnie praca ta byla na pewno lepsza od Pewniaka lecz ja sam nie oceniam. Co tu powiedziec. Jest to praca o swietowaniu Nowego Roku oparta o kulture chinska. Mozna by to wiec przypasowac do Kitaju czy Nipponu.
  Yarpen: Bylo to nie stylistycznie i dziwnie napisane. Pomysl ogolnie dobry ale licza sie tez inne sprawy.

  Prace zostaną zamieszczone przy najbliższym updacie.

  Pozdrowienia


  23 stycznia 2003    Duża aktualizacja
  Witajcie!
  Jak przystało na dużym updacie, znajdziecie ogromną ilośc nowych artykułów. A oto i one: magia: czarna, prosta, wojenna, demonologiczna, nekromantyczna, iluzyjna; przygoda, opowiadanie, 6 bn'ów, profesja. Poza tym w Królestwie zamieszkała nowa osoba, a zwie się ona Neri.

  A za wzorową służbę Jesus awansuje na Ucznia Alchemika.

  Pozdrowienia


  12 stycznia 2003    Aktualizacja
  Witajcie!
  Dzisiaj mamy dla Was przygodę, trzy opowiadania, profesję, kfiatki, przysłowia i nowy pergamin w Gildii Błaznów. Poza trwa kompletowanie artykułów do Komnaty Wiedzy. Dział powinien powstać w przeciągu miesiąca.

  Pozdrowienia


  4 stycznia 2003    Święto :)
  Witajcie!
  Uwaga! Uwaga! Zostały podliczone ubiegłoroczne złocisze. Nie każdy będzie z tej okazji zadowolony. Niektórzy jednak mają prawo do dumy i świętowania.
  Nie wszyscy przysłali spis swoich prac, więc wszelkie zażalenia proszę składać ..? najlepiej ich nie składać. Jeżeli ktoś ma pretensje lub chce nas za to zbombardować mailami, niech pisze na yodri@interia.pl - telefon zaufania :PP

  Pozdrowienia


  2 stycznia 2003    Święto :)
  Witajcie! Witajcie!
  Dzisiaj wielkie swięto. Człowiek, dzięki któremu mamy szanse oglądać aktualizacje strony kończy 16 lat!!! Wszystkiego najlepszego z tej okazji życzy mu reszta Rady Królewskiej, a i mamy nadzieję, że całe Królestwo się dołącza. Życzymu naszemu KeanuX'owi zdrowia, szczęścia i jak najwięcej czasu dla siebie samego, najbliższych i KSS...

  Pozdrowienia
 • Dzialalnosc zawieszona

  Archiwum nowin
  2002
  2003