Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych

WEDIR

Pochodzenie

Wedirzy zamieszkują lasy, przybyli do Imperium z południa ( Księstwa graniczne). Stworzenia te o łagodnym charakterze, nie były wstanie walczyć z rozszerzającymi się granicami ludzkich siedzib. Dlatego zmuszone były zmienić miejsce zamieszkania i przeniosły się w ciemne zakątki puszcz. Rasa ta żyje w leśnych ostępach, granicząc z elfimi królestwami. Dwa tysiące lat spędzonych w ukryciu spowodowały, iż zapomniano o nich lub mówiono o nich jako stworzenia z legend opowiadanych przy kominkach małym dzieciom. Nawet elfy, z którymi dzielą terytorium mieszkalne za często ich nie widują. A powodem tego jest świetnie opanowana sztuka znikania i ukrywania się w koronach drzew. Przez setki lat wediry żyły na uboczu, zajmując lasy i broniąc ich jako miejsce zamieszkania. Ich znikoma ilość i brak kontaktu z członkami swojej własnej rasy. Doprowadziły do tego, iż większość z nich stała się obojętna na to co chaos robi ich środowisku, albo na tyle zamknięta w sobie i przestraszona ażeby nie robić nic poza ukrywaniem się. Jednakże są przypadki, gdy jeden z członków tej rasy wspomoże druida w walce z pomiotami chaosu, lub wskaże zagubionym wędrowcom, dobry kierunek.

Charakter:

Neutralny. Większość starszych wedirów była dobra, jednak to co zrobili sobie sami, poprzez unikanie innych ras doprowadziło do tego, iż większość z nich podchodzi do wszystkiego obojętnie.

Budowa ciała:

Wediry to średniej wielkości uskrzydlone humanoidy. Większość z nich nie jest wyższa niż 180-190cm. Przedstawiciele obu płci tej rasy, nie różnią się prawie niczym. Większość wedirów, nosi długie ciemne włosy. Zazwyczaj zapuszczane od małego. W dawnych czasach, gdy przedstawiciele tej rasy komunikowali się między sobą, zbierała się rada starszych. Składająca się z kilkusetletnich wedirów. Teraz gdy większość z nich pozostaje w ukryciu, nie wielu dożywa setnego roku swojego żywota. Ciemno brązowy kolor skrzydeł i zielona skóra czynią z nich doskonale zakamuflowane stworzenia. Przez wiele lat, ukrywania się w leśnych ostępach, skóra tych stworzeń zarosła brudem i skrzypami. Ciemno-czarne oczy o wielkiej głębi w środku, pozwalają sądzić , iż stworzenia te wiele widziały. Pozwala również stwierdzić, że nie przyzwyczajone są do mocnego światła dziennego. Skrzydła tych stworzeń, przypominają nietoperze, czarno-brązowe błony miedzy kośćmi, sprawiają że trzepocąc skrzydłami wydają wysoki wibrujący dźwięk.

Cechy psychologiczne

Wywołują strach w istotach poniżej 3 metrów wzrostu. Panicznie boją się ognia, więc przy bliskim spotkaniu z jakimkolwiek ogniem czy to zwykłym czy magicznym, muszą testować swoją SW inaczej uciekną, ewentualnie sparaliżuje je strach.

Zasady specjalne

Skóra wedirów, brudna i zarośnięta, daje im 1 punkt pancerza na całe ciało. 4 razy dziennie wedir może stopić się z otoczeniem. Należy jednak pamiętać, iż jest to tylko możliwe w leśnym otoczeniu. Aby zauważyć wedira, należy przetestować swoją inicjatywę (powyżej 70 sukces). Jeżeli nie uda się go zauważyć, to pozostaje on niewidzialny do czasu aż sam postanowi ,że jest widzialny. Niewidzialność nie daje jednak możliwości unikania ciosów, gdyż nie staje się on eteryczny, tylko stapia się z otoczeniem. Większość wedirów porusza się jako istoty pikujące. Szybkość podana w charakterystyce, dotyczy poruszania się po lądzie.

Typowa charakterystyka
Sz Ww Us S Wt Zw I A Zr Cp Int Op Sw Ogd
5
43
30
3
4
12
78
2
73
42
30
38
33
15




Praca ta zajęła V miejsce w konkursie na najlepszego potwora przeprowadzonym przez Królestwo Szarego Smoka (http://szarysmok.eu.org), a zainicjowanym i sędziowanym przez Jesusa (torment@go2.pl). Nagrodę dla zwycięzcy konkursu ufundował Sklep Internetowy Q-Workshop.com. Zgodnie z regulaminem Królestwa Szarego Smoka, praca ta nie może być zamieszczana na jakichkolwiek innych stronach internetowych, ani gdziekolwiek indziej.

Dzialalnosc zawieszona