Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych

DZIK

Pochodzenie

Dziki są naturalnymi mieszkańcami Starego Świata. Nikt już nie potrafi powiedzieć, czy to świnie zdziczały i z pasących się na błotnych terenach prosiaków, zamieniły się w te niebezpieczne bestie, czy na odwrót. Wśród niektórych plemion goblinoidów dziki używane są jako wierzchowce.

Charakter: neutralny

Budowa ciała:

Dziki zamieszkujące Stary Świat to bardzo masywne stworzenia. Wiele z nich osiąga pokaźne rozmiary i nadaje się na wierzchowce nawet dla większych istot. Przeciętny dzik mierzy około 1,2-1,5 metrów długości, pokryty jest na całym ciele krótką szczeciną, zaś okolice głowy i karku porośnięte są dłuższym włosiem. Pysk dzika jest wystający, co pozwala mu ryć w ziemi. Uzbrojony jest też w szable - kostne wypustki, które mogą osiągać w zależności od osobnika od 10 cm do nawet 50 cm i służą do obrony młodych oraz walk godowych.

Występowanie, populacja

Dziki żyją we wszystkich lasach Starego Świata, jednakże przez wiele lat polowań ich populacja została poważnie przetrzebiona i aktualnie nie tak łatwo jest natknąć się na dzika. Zwierzęta te zwykle żyją w grupkach przypominających ludzkie rodziny - para lub dwie pary dorosłych i młode.

Tryb życia, odżywianie

Dziki żywią się roślinami, a przede wszystkim owocami drzew. Niektóre osobniki żywią się również mięsem, ale zdarza się to raczej rzadko. Na ogół zwierzęta te nie są agresywne, ale jeżeli tylko wyda im się, że są w niebezpieczeństwie lub co gorsza, że ich młode są w niebezpieczeństwie, potrafią zamienić się w krwiożercze bestie...

Walka

Dziki atakują raz w ciągu rundy przy pomocy swoich kłów lub tratując przeciwnika.

Typowa charakterystyka
Sz Ww Us S Wt Zw I A Zr Cp Int Op Sw Ogd
7
33
-
4
4
11
30
1
-
10
14
14
14
-

Zasady specjalne

Istnieje 30% szans, że u postaci przebitej szablami dzika rozwinie się infekcja ran. Ranione dziki stają się podatne na furię. Locha, której młode zostaną zranione również staje się podatna na furię. Jeżeli dzik decyduje się na tratowanie, zarówno on, jak i jego ofiara muszą wykonać testy S - jeżeli dzik uzyska lepszy rezultat, przewraca przeciwnika i zadaje mu K6 obrażeń z siłą 7.
Dzialalnosc zawieszona