Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Turnieje Magiczne

W całym Starym Świecie odbywają się turnieje dla Magów. Najczęściej są one dla początkujących (uczniów czarodzieja) ale także zdarzają się i takie dla zaawansowanych już Magów. Opisze tutaj największe i najbardziej znane turnieje odbywające się w Starym Świecie.

Turniej Magiczny w Parravon
Odbywa się on trzy razy w roku. Jest to największy z turniejów dla Uczniów Czarodziei odbywający się w Starym Świecie. Wpisowe do tego turnieju wynosi 10ZK. Składa się on z trzech etapów. Etap I:

Na środek placu wychodzi przyszły mag(Uczeń Czarodzieja, uczestnik turnieju) i podaje jak długo już jest początkującym magiem co juri bierze pod uwagę. Zadaniem uczestnika jest pokazanie jakiegoś czaru który oceni juri kandydat ma prawo pokazać trzy czary które zostaną ocenione przez juri(bierze się tu pod uwagę od jakiego czasu kto jest uczniem). Po tym zostaje 25 osób. Etap II:

Stworzenie jakiejś mikstury magicznej. Uczestnicy dostają wszystkie potrzebne im składniki i mają 30min na przygotowanie magicznej mikstury która będzie oceniana przez juri(tutaj również bierze się pod uwagę staż ucznia). Po tym etapie pozostaje 5 najlepszych. Etap III:

Każdy z uczestników dostaje pergamin na którym jest na przykład jakiś rysunek, rebus itd. i wciągu 30min musi go rozszyfrować. Kto najszybciej rozszyfruje i oczywiście dobrze wygrywa turniej. Nagroda:
Nagrodą jest 100ZK, certyfikat udziału w turnieju i przepis na pewną miksturę lub jakaś księgo o Magii. Zwycięscy w przeciągu ostatnich pięciu lat:

1. Urlich von Gervaz(Człowiek)
2. Hildegard (Elf)
3. Johan z Resbaun(Człowiek)
4. Gibel (Człowiek)
5. Azmodan (Człowiek)


Turniej Magiczny w Nuln
Odbywa się on co cztery lata w święto Fildsa który jest patronem tamtejszej gildii magów. Składa się on z dwóch etapów. Etap I:

To samo co w Parravon uczestnik musi dać pokaz swych umiejętności. Etap II:

Jest to pojedynek magów! Uczestnicy są chronieni aurą przeciwko śmierci (aura przeciwko uśmierceniu magii prostej), także chociaż będzie działanie to nie umrą.
Nagroda:
Nagrodą jest 75zk oraz certyfikat udziału w turnieju.
Zwycięzcy w przeciągu ostatnich lat:

1. Gerhard z Karak-Varn(Krasnolud)
2. Timotei Yris(Człowiek)
3. Adorian(Elf)
4. Jorh(Człowiek
5. Erwaz(Człowiek)
Dzialalnosc zawieszona