Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Magia iluzyjna

Poziom pierwszy:

1.    Węże [JS]
2.    Kroczący cień [JS]

Poziom drugi:

1.    Drgająca podłoga [JS]
2.    Iluzja iluzji  [G]

Poziom trzeci:


Poziom czwarty:Opis czarów poziomu pierwszego:

Węże
Poziom czaru: 1
Punkty Magii: 2
Zasięg: 12 metrów
Czas trwania: k10 tur
Składniki: skóra węża

Ten prosty iluzyjny czar pozwala magowi stworzyć iluzję 2k6 węży. Mag może kontrolować ich poczynania, lecz wtedy musi się na nich skoncentrować, co uniemożliwia mu rzucanie innych czarów. Jeżeli węże zostaną pozostawione same sobie zaczną atakować i straszyć wrogów maga. Każdy zaatakowany musi wykonać udany test Inteligencji, aby rozpoznać iluzję. W przeciwnym razie będzie musiał wykonać test strachu. Znani są magowie, którzy zaklęcie to wykorzystują w zgoła inny sposób. Tworzą iluzoryczne węże w wiklinowym koszu, a potem pokazują ludziom, jak przy pomocy gry na fujarce zmuszają węże do tańca.

Kroczący cień
Poziom czaru: 1
Punkty Magii: 2
Zasięg: 48 metrów
Czas trwania: 3K6 tur
Składniki: wykonany ze srebra łańcuch

Po rzuceniu tego czaru cień maga wydłuża się, odrywa i staje w pewnym od niego oddaleniu. Czarodziej może kontrolować poruszanie się swojego cienia, jego wygląd i zachowanie. Cień musi pozostawać w zasięgu wzroku maga, gdyż w przeciwnym razie zniknie. Nie może on wpływać w żaden sposób na świat materialny, nie wydaje odgłosów ani nie może się porozumiewać. Może jedynie wprowadzać w błąd inne istoty lub straszyć je. Czar nie zadziała w bardzo jasnym świetle lub w zupełnych ciemnościach. Po upłynięciu czasu trwania zaklęcia cień rozmywa się i powraca do swego właściciela.


Opis czarów poziomu drugiego:

Drgająca podłoga
Poziom czaru: 2 Magia Iluzyjna
Punkty Magii: 4
Zasięg: 24 metry
Czas trwania: k10+10 rund
Składniki: młotek

Mag może użyć tego prostego czaru do zdezorientowania lub nawet przewrócenia wroga. Po wypowiedzeniu zaklęcia wskazana przez maga część podłogi, o powierzchni 16m2 na poziom, zaczyna drgać i przesuwać się. W istocie jest to jedynie złudzenie i nie powstaje nawet mała rysa na parkiecie. Mag może rzucać ten czar również na zwykłej ziemi, pod warunkiem jednak, że jest ona ubita i równa. Każda żywa istota w zasięgu działania czaru musi wykonać test Inteligencji z modyfikatorem +10% aby wykryć iluzję. Istoty, którym test się nie powiódł, będą przekonane o tym, że podłoga się rusza. Mogą poruszać się jedynie z połową normalnej szybkości, oraz muszą wykonać w każdej rundzie test Inicjatywy. Nieudany oznacza, że chcąc zachować równowagę postać w rzeczywistości ją traci i upada.

Iluzja iluzji
Poziom czaru: 2
Punkty Magii: 5 za godzinę
Zasięg: 3 metry
Czas trwania: min. 1 godzina
Składniki: stłuczone lustro

Prosta iluzja... ot, sobie myśli zabójca mający skończyć z pewnym iluzjonistą- mógł się bardziej wysilić. Przed sobą widzi dół zajmujący całą szerokość kamiennej ścieżki. Niby przykryty ziemią, ale można dostrzec czubek jednego z kolców, gdyż jest za długi. Do tego wszystko to jest zauważalnie sztuczne, jakby na prostym rysunku, i wręcz nienaturalne. Zabójca pewny siebie po prostu przechodzi śmiejąc się w duchu z naiwności czarodzieja. Nagle następuje na powietrze... i spada, spada, spada... Praktycznie zaklęcie sprawia jedynie, że coś rzeczywistego staje się bardziej bajkowe, nierealne, jak źle narysowany szkic. Nawet prawdziwy rycerz może się wydać rzeźbą wykonaną przez naprawdę słabego rzeźbiarza...

Autorzy:
Jesus [JS]
Gromph  [G]


Dzialalnosc zawieszona