Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Miecz Rozdarcia - nie magiczna zbroja nie jest w stanie niwelować obrażeń tego miecza.

Topór nienawiści Hargara - wywołuje FURIĘ u właściciela jeśli ten znajduje się w odległości 30m od goblinów i jest świadomy ich obecności. +2 obr. Przeciwko goblinoidom. Tylko dla krasnoludów. Topór dwuręczny.

Kolec duszy - broń chaosu. Zasysa dusze zabitych, tylko dobrych i praworządnych. Kiedy będzie ich dziesięć zacznie jarzyć się kamień na rękojeści. Teraz przez najbliższe k6 ataków jego obrażenia zostają podwojone (tylko te wynikające z rzutów k6). Na widok 'osób' dobrych właściciel musi wykonywać udany test OP na każdą turę obecności w jej pobliżu albo zaatakuje, praworządnych z modyfikatorem -20. Miecz. Zmienia charakter właściciela.

Młot z góry grzmotów - jego rękojeść wykonana jest z mithrilu a trzonek z kryształu w którego wnętrzu zatopiony jest kawałek czystego spaczenia. Udane trafienie może spowodować zniszczenie rynsztunku nie magicznego jak i magicznego oraz broni jeśli ktoś będzie chciał sparować uderzenie tym orężem. Podstawowa szansa wynosi 50%, -10% za każdy punkt PP powyżej 1. Postać bez pancerza otrzymuje podwójne obrażenia (tylko te wynikające z rzutów k6). Wymagana siła 5 lub więcej, jeśli właściciel chce wykonać więcej niż jeden atak musi za każdy kolejny atak wykonać udany test siły z kumulującym się modyfikatorem -10. jeśli właściciel spudłuje automatycznie traci jeden atak. Młot dwuręczny inicjatywa -20, parowanie -30.

Miecz Hydry - udane trafienie powoduje k3 rany (obliczane dla każdego osobno). Każda osoba mogąca mu się przyjrzeć prze minimum 3 rundy musi wykonywać udany test OP co rundę (jeśli wciąż go widzi) albo zapragnie go mieć za WSZELKĄ cenę (otwarcie zaatakuje). Pożądanie miecza ustaje po 3 rundach udanych testów OP od czasu schowania miecza.

Kości zwycięstwa\Łajdaka - Na tych kościach zawsze wypada jeden wynik, w dowolnych kombinacjach.

Podwiązka uroku - podnosi Ogd o +20 oraz obdarowuje właścicielkę Urokiem osobistym. Tylko dla kobiet.

Naszyjnik węża - odpalany hasłem. Dusi osobę na której jest zawieszony (zwęża się) udany test Zr pozwala na test S który to po udanym rzucie pozwala zerwać naszyjnik (zniszczyć).

Zbroja dominacji - aby zaatakować postać w tej zbroi należy wykonać udany test CP.

Magiczny kubek - kubek ten zamienia każdą wlaną do niego ciecz w piwo.

Jęzor bólu - bicz spleciony z języków siedmiogłowej hydry i pokryty miksturą sporządzoną na bazie kwasów żołądkowych trolla. +k6 do obrażeń. Ponadto podczas styku bicza z materią krzeszą się rozżarzone węgle (bicz musi uderzyć z pewną siłą nie wystarczy go po prostu przyłożyć) co powoduje że rany zadane tym biczem ropieją, bardzo długo się goja i zostają po nich paskudne, szerokie blizny. Pancerz nie magiczny może ulec zniszczeniu 50%.

LaLongKarabinDzialalnosc zawieszona