Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych
Suche buty - są to wysokiej jakości buty szyte ze skóry jaguara z Answan. Przeszywane są nićmi z grzywy jednorożca. Są całkowicie nieprzemakalne oraz dodatkowo nie pozwalają dostać się do środka niepożądanym rzeczom, takich jak małe kamyczki, brud, które tak skutecznie przeszkadzają w podróży naszym bohaterom.

Ciepły kocioł - wygląda na zwykły osmolony kocioł do gotowania zupy jednak to tylko pozory. Gdy zapuka się od spodu kawałkiem metalu , kocioł zaczyna natychmiast podgrzewać to, co ma w środku. Aby wyłączyć działanie kotła należy również zapukać 3 razy w spód kotła.

Pajęcze buty - zrobione są z mocnej skóry oraz dodatkowo z sieci olbrzymiego pająka i smoły. Dzięki nim ich właściciel może dowolnie chodzić nawet po pionowej powierzchni lub po suficie bez obawy że spadnie.

Magiczny kufel - na życzenie właściciela napełnia się winem dowolnej jakości (to znaczy nie dowolnej, bo markę wina ustala czarodziej podczas tworzenia przedmiotu.). Tej magicznej właściwości można użyć zazwyczaj 3 x / dobę.

Samopiszące pióro - fajna zabawka, bo nie robi błędów, ani kleksów oraz ogólnie oszczędza czas i pieniądze . Potrzeba mu jedynie kałamarza z atramentem. Ma jednak jedną wadę - pisze praktycznie wszystko, co usłyszy, jeżeli tylko ma dostęp do papieru i atramentu.

Kamień światła - na życzenie właściciela " Niech stanie się światłość’’- kamień rozbłyskuje jasnym , białym światłem ( taka nowoczesna pochodnia ) . Pierwotna moc wystarcza na ok. 6 godzin świecenia bez ustanku. Można go później znowu naładować poprzez trzygodzinne podgrzewanie magicznym ogniem.

Magiczna złota korona powrotu - na pierwszy rzut oka jest najzwyklejsza złota korona jednak po wypowiedzeniu hasła ("Skąpiec") natychmiast teleportuje się do dłoni właściciela.


Magiczny sztylet trucizn - z pozoru wygląda na nie posiadający magicznych właściwości, zakrzywiony i ozdobiony szmaragdami sztylet. To jednak nieprawda. Drzemie w nim olbrzymia siła śmierci. Przy nawet najmniejszym zranieniu zadaje dodatkowo obrażenia od 1 dawki trucizny (najsilniejszej dla danej istoty)

Maska strachu - Zwykła cyrkowa maska klowna . Jednak na życzenie noszącego wzbudza strach w każdej istocie humanoidalnej

Amulet pływania - może wydać się śmieszne, ale osoba nosząca na szyi ten oto amulet w kształcie rybiej płetwy po prostu nie może utonąć!

Naszyjnik zwierząt - podobno istnieje tyle rodzajów naszyjników ile gatunków zwierząt.
Ten któremu uda się zdobyć (a nie jest to łatwe) ten skarb może mówić o szczęściu.
Pozwala on na rozmowę ze zwierzętami oraz na zmianę w zwierzę wygrawerowane na naszyjniku. (oczywiście właściciel danego amuletu jest postrzegany przez właśnie to zwierzę jako przyjaciel)

Cicha sakiewka - po prostu najzwyklejsza w świecie materiałowa sakiewka . Jednak całkowicie tłumi hałas który wydają podrzucane monety .

Świecąca kreda - zwykła kreda do rysowania po murach . Jednak gdy .....
....... zgaśnie światło ....... ..... to ...... ?
świeci jasnym blaskiem.

Leśna szata - nie ma wątpliwości, że te szaty dawno temu wykonywały jedynie leśne elfy.
Niemal wszyscy znają jej magiczne zalety. Oprócz tego że jest całkowicie nieprzemakalna,
potrafi doskonale wtopić się w leśny krajobraz.

Pierścień paraliżu - wygląda jak zwykły pierścień z dużym, czarnym kamieniem szlachetnym. Po prostu paraliżuje dotkniętą osobę żywą.

Smocza krew - specjalnie umagiczniona i przeczyszczona smocza krew ma wspaniałe właściwości: gdy ją wypijesz podziel swoją WT przez dwa i pomnóż swoją siłę x 2 .

Napój feniksa - kiedy osoba w czasie działania tego specyfiku zostanie wystawiona na działanie ognia, natychmiast zyskuje tyle punktów Żw, ile miała stracić.

Róg przerażenia - zadmij w ten róg, aby wystraszyć każde napotkane zwierzę (nie fantastyczne) o inteligencji 10 lub mniejszej.

Zęby drakolicza - rzuć te zęby na ziemię, powiedz "wstańcie" i niech k6 szkieletów powstanie z ziemi, by ci służyć.

Belial

Eliksir Długowieczności
Mikstura zmniejsza wiek postaci o 1k12 lat przywracając młodość i wigor. Aby osiągnąć pożądany efekt należy spożyć miksturę w całości. Istnieje 15% procent szans, że mikstura odwróci swoje działanie i doda lat. Należy wykonać rzut kośćmi k100 i k10 jeśli wynik będzie większy niż 85% miskutra zmieni swe właściwości na powyżej wymienione.

Eliksir Medytacji
Podczas jednej rundy należy wypić całą miksturę. Jeśli tak się stanie, to spożywającemu przywracane są stracone 2k4+2 punkty Magii.

Eliksir Wielu Mów
Ten wywar po wypiciu pozwala na mówienie w każdym języku jaki jest używany w Starym Świecie. Wywar działa do następnego dnia do tej samej godziny.

Pierścień pływania
Pierścień ten umożliwia noszącemu na pływanie z maksymalną prędkością nawet osobą nie potrafiącym pływać.

Buty Fritza
Są to buty znanego alchemika i czarodzieja w jednym. Są one magiczne. Można się w nich poruszać z podwojoną szybkością jednak człowiek męczy się w nich o wiele szybciej niż w każdych innych butach jednak w nich w krótszym czasie przebywamy dłuższą drogę.

Kapelusz Fritza
Kapelusz ten wygląda normalnie tak jak każdy inny jednak ten posiada aż 2 do punktów pancerza na całą głowę. Oprócz tego kto go nosi widzi w ciemnościach na 25m i potrafi rozmawiać w każdym języku. Jeszcze jedną właściwością jest to, że kapelusz dodaje +10Int.

Rękawice Fritza
Fritz miał sługę który często był zmuszany do kradzieży z tego to też powodu Fritz stworzył specjalne rękawice pozwalające kraść bezszelestnie.
Rękawice te nigdy się nie pobrudzą i nie zostawiają żadnych śladów. Oprócz tego każda czynność w nich jest nie do usłyszenia chyba, że ktoś posiada umiejętność czuły słuch (dobry słuch) lub zna czar słyszenia. Rękawice te dodają jeszcze +10Zr.

Sztylet Dozmara
Sztylet ten jest niezniszczalny. Został on wykonany z metalu z gwiazd. Broń ta posiada przepiękną rękojeść z kości pegaza obwiniętą smoczą skórą co stanowi ją miękką i samo dopasowującą się do każdej ręki. Rękojeść jest wysadzana brylantami. Ostrze jest bardzo ostre z obydwóch stron i jest pozłacane. Oprócz tego dodaje +1S oraz zadaje zawsze cios z +2 do obrażeń.

Fritz KugelschaftDzialalnosc zawieszona