Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Obrońca

Jest to prosty miecz, długości około 110 cm. Brzeszczot jest szerszy u rękojeści i zwęża się ku końcowi. Jest matowy i wydaje się, że nie odbija światła. Stal jest ciemniejsza u rękojeści i im głownia jest węższa, tym ona staje się jaśniejsza. Rękojeść wykonana jest w większości z brązu. Jelec wygięty, o ramionach skierowanych ku przodowi, przypomina półksiężyc o łagodnie zakończonych końcach. Wykonany jest z polerowanego brązu, od strony ostrza pokryty macicą perłową i srebrem. Wyglądają, jak gdyby zostały przypadkowo rozlane i tak zastygły. Po obu stronach uchwytu znajdują się dwa kawałki czarnego hebanu, kształtem przypominające liście. W centrum każdego z nich znajduje się niewielki, oszlifowany na sześcian rubin, obramowany srebrem. Głowica odlana jest z brązu. Po obu jej stronach znajdują się niewielkie, wielkości małej monety, złote zdobienia. Wokół nich znajdują się okrąg z brązu oraz ze srebra.

Historia:

Miecz został wykonany 198 lat temu, kiedy to na Imperium nacierały hordy złych istot z Północnych Pustkowi. Potężne, magiczne właściwości nadali mu kapłani Myrmidii. Miał on pomóc w obronie terenów podlegających jednej z najbardziej wysuniętych na północ świątyni tej bogini, które nie zostały jeszcze kompletnie zniszczone. Dzierżył go jeden z najznakomitszych rycerzy zakonnych, który w kronikach zapisał się jako sir Wilhelm z Nuln. Oręż służył mu dobrze i niejeden wybawił go z opresji. W końcu inwazja Chaosu została odparta i nastały czasy względnego spokoju.

Sir Wilhelm dożył w służbie swojej bogini sędziwego wieku i odszedł na zasłużony odpoczynek. Nie miał tyle szczęścia jego następca, sir Rudolf z Talabheim, który otrzymał miecz dotychczas dzierżony przez Wilhelma. Nowy właściciel Obrońcy po niespełna 4 tygodniach został napadnięty przez dużą bandę rozbójników. Podróżował jedynie ze swoim giermkiem. Bandyci nie zważali na insygnia zakonu. Rycerz bronił się dzielnie i wielu jego przeciwników zginęło. Powalił go dopiero strzał z kuszy - wystzelony z bardzo bliskiej odległości bełt przebił pancerz i utkwił w okolicach serca.

Obrońca przez następnych 15 lat znajdował się rękach jednego z altdorfskich kolekcjonerów. Został jednak wykradziony i słuch o nim zaginął. Aż do dziś dzień...

WW
I
O
P
+10/+20*
-/+10*
+1/+3*
-/-*

* Jeżeli broń jest w posiadaniu kapłana Myrmidii lub rycerza zakonnego w służbie Myrmidii. Dodatkowo CP i SW takiej postaci zwiększone zostają o 10%.

Runy:

Pomniejszy run śmierci - gobliny Run ochrony - +10% do testów magii

Zasady specjalne:

Miecz jest magiczny, więc zadaje obrażenia istotom niewrażliwym na zwykłą broń. Podczas parowania istnieje 15% szansa na to, że broń przeciwnika zostanie zniszczona. Istoty złe lub chaotyczne, które otrzymają cios mieczem, muszą wykonać test strachu.

JesusDzialalnosc zawieszona