Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Kowadło wściekłościMyśl inżynierów krasnoludzkich jest bardzo zaawansowana, lecz gdzieś w środku istnieje w nich prostota. Krasnolud lubi błyskotki i skomplikowane kształty mimo to, jeśli chodzi o walkę najważniejsza jest skuteczność. Ponadto khazadzi mają uwielbienie do niektórych przedmiotów stanowiących ich tradycje życiową. Kowadło nie jest niczym wyjątkowym to po prostu kowadło na kołach, lecz dla krasnoludów stanowi ono symbol. Używane do niszczenia fortyfikacji, w którym to działaniu jest bardzo skuteczne. W boju raczej nie jest stosowane, jeśli już to ustawiane jest na stokach, wzgórzach o niewielkim nachyleniu. Kiedy przyjdzie odpowiedni moment jest spychane w dół wprost na kości wroga. Na kowadle zazwyczaj siedzi silna jednostka gdyż miejsce na kowadle niesie za sobą pewne zaszczyty. Ponadto kowadło jest jednostką flagową i będzie bronione tak zajadle jak broniono by podziemnej fortecy.

Sz
S
Wt
Żyw
I
*
7
7
40
5


* - szybkość kowadła zależna jest od wielu czynników taki jak liczba pchających go krasnoludów jaki i od ukształtowania terenu. Przyjmuje się że po równym terenie kowadło pchane przez czterech krasnoludów porusza się z szybkością 2.

Jednym z najbardziej znanych dowódców Kowadła wśród krasnoludów jest Balzud Kamienna Głowa. Balzud bardzo wcześnie został głową swego klanu i jednocześnie 'zasiadł' na kowadle. Jego uwielbienie do kowadła przerodziło się w obsesję, która jest dla krasnoluda zgubna. Balzud chorobliwie często mówi o swym kowadle i robi wszystko by nie tylko być jak najbliżej, lecz by również zabierano jego kowadło na wszystkie wyprawy wojenne. Podobno po cichu mówi się, iż to z powodu tego, że Balzud zbyt wiele razy spadł już z kowadła, co zresztą zdarza się często. Niewytłumaczalna chęć udowodnienia sobie i innym, że ma się odwagę popycha krasnoludy do robienia rzeczy czasem po prostu głupich.

Balzud Kamienna Głowa

Schemat rozwinięc
Sz Ww Us S Wt Zw I A Zr Cp Int Op Sw Ogd
4 65 23 5 5 8 41 2 32 62 43 64 59 23


Przedmioty: Magiczny młot Balzuda (O+3), napierśnik i hełm. Sztandar klanu

Umiejętności: Bardzo wytrzymały, gadanina, górnictwo, inżynieria, jeździectwo (kowadło), kamieniarstwo, mocna głowa, ogłuszanie, rozbrajanie, szaleńczy atak, szczęście, uniki, wspinaczka, wyczucie kierunku.

Opis: Balzud cierpi na głupotę heroiczną i z tego też powodu będzie robił rzeczy wielce ryzykowne. Próba odebrania mu kowadła lub zajęcie jego miejsca na kowadle wywoła u krasnoluda wściekłość a jedno nierozważne słowo może nieść za sobą zgubę.

LaLongKarabin - LLK 2004Dzialalnosc zawieszona