Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Czapka niewidka
- artefakt

Takie czapki nie są specjalnie rzadkie, ale mogą być drogie. Używają ich głównie szpiedzy, armia i złodzieje oraz szereg innych osób, których profesja wymaga tajności. Zwykle nie da się czapki kupić ot tak sobie, ale na czarnym rynku jest ich zatrzęsienie, zarówno tych prawdziwych jak nędznych podróbek mających takowe imitować.
Czapka niewidka może wyglądać jak każda inna czapka lub kaptur, lecz zazwyczaj jest to skórzany czepiec ze szpicem jak od kaptura. Po tym najłatwiej rozpoznać autentyczność wyrobu, choć podróby stylizowane są właśnie na takie czepce.

Działanie czapki jest oczywiste: osoba ubrana w wyrób staje się niedostrzegalna dla otoczenia gołym okiem. Można ją natomiast wykryć magicznie, ponieważ czapka emituje aurę jak inne artefakty. Można również wykryć osobę po śladach stóp albo posypując ją jakimś proszkiem, np. mąką. Osoba ta nie jest natomiast niesłyszalna, hałas może ją zdradzić. Dlatego używając tego artefaktu trzeba mieć się i tak na baczności.

Koszt/dostępność: różna, w dużych miastach tańsze i częściej (MG)

Niezawodność: k100

Czas: od razu po założeniu, do zdjęcia

Hasło: większość czapek nie wymaga haseł, ale niektóre posiadają takowe, szczególnie te, które mają dodatkowe właściwości magiczne. Hasło często zapisane jest tajnym symbolem złodziejskim na niewidocznej powierzchni czapki.

RricoDzialalnosc zawieszona