Główna
Warhammer ogólnie
Królestwo
Biblioteka
Kopalnia
Elfie siedliszcze
Obóz goblinoidów
Bestiariusz
Laboratorium Maga
Karczma
Akademia wojny
Komnata wiedzy
Gildia błaznów
Galeria
Rozdroża

Techniki manipulacji
Wypożyczalnia bagażników dachowych


Magiczne przedmioty przeznaczone dla mówców

"Chcąc zapanować nad żywiołem,
musisz stać się jego częścią"

4 manuskrypty -
      krail'sindaregwen - moc ognia
      krail'eiremelenwen - moc powietrza
      krail'wasseroden - moc wody
      krail'eardfeilen - moc ziemi

Ów manuskrypty są największym skarbem dla mówców żywiołów. Wg opowiadań mieszkańców Krainy zgromadzenia, zostały zrzucone na ziemię przez ducha bogini Seveth. W zależności od ich nazw, każdy zawiera wszystkie, tj. ponad 100 zaklęć danego żywiołu. Wiele z nich zostało zapomniane, toteż obecni magowie znają niewiele z nich.

Wg podań dawnych ludzi, kto odnajdzie cztery manuskrypty, posiądzie niewyobrażalną moc i nauczy się władać wszystkimi czterema żywiołami.

[notka dla MG: jeżeli gracz z twojej drużyny zechce odnaleźć cztery manuskrypty, postaw przed nim bardzo wiele przeszkód i postaraj się o to, aby poświęcił dla nich naprawdę wiele]

Ograniczenia: mag który nie jest zbytnio doświadczony (zresztą to samo tyczy się tych doświadczonych), a los sprawi że manuskrypty wpadną w jego ręce, musi przetestować swoją SW z modyfikatorem -40. Jeżeli test się nie powiedzie, mag musi ponieść tego konsekwencje. Poniżej znajduje się opis konsekwencji. Jeżeli zaś uda mu się opanować drzemiącą moc, ma szanse nauczyć się nowych nieznanych zaklęć. Nauka jednego takiego zaklęcia trwa około tygodnia.

Konsekwencje - gracz musi rzucić kostką k6 i wynik porównać z poniższym opisem:
1.Bohater traci k3 punkty wytrzymałości
2.Traci 10% siły woli
3.Na skutek oddziaływań mocy manuskryptów, bohater traci 10% swojej inteligencji
4.Bohater otrzymuje chorobę zawodową
5.Jego cechy zmniejszają się o 10%
6.Bohater ginie lub traci 1 punkt przeznaczenia, wg woli MG


Księgi czarów
W całym Starym Świecie jest zaledwie 20 ksiąg z czarami magii "kontrolującej żywioły". Jedna z nich, zawierająca wszystkie czary każdej specjalizacji mówców, znajduje się w wielkiej bibliotece Altdorfskiej. Reszta ksiąg porozrzucana jest po całym Starym Świecie. Jeżeli gracz będzie w posiadaniu takich ksiąg i będzie chciał się nauczyć jakiegoś zaklęcia, musi stosować się do zasad opisanych w opisie magii.
[Nauka jednego zaklęcia zależna jest od jego poziomu, dla przykładu: zaklęcie z pierwszego poziomu można nauczyć się w jeden dzień, z drugiego dwa dni, itd...]
Magiczne pergaminy
Magicznych pergaminów z zaklęciami "kontrolującymi żywioły" jest bardzo wiele w Starym Świecie. Najczęściej znajdują się w nich zaklęcia z pierwszego i drugiego poziomu, a nasycali je magią dawni mówcy. Z pergaminów nie da się uczyć zaklęć, można jedynie je rzucać. Aby to uczynić, bohater musi przez jedną rundę czytać zaklęcie opisane na pergaminie i przetestować swoją SW. Jeżeli test się nie powiedzie, zaklęcie nie wychodzi a pergamin staje się pusty [rzucając zaklęcie z pergaminu, bohater nie traci PM, gdyż wcześniej zostały wetknięte w pergamin].

Dalej >>> Mówca eteruDzialalnosc zawieszona